امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68429
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان کری، وزیر خارجه آمریکا گفته واشنگتن پیامش به دیگر کشورها را به صراحت فرستاده که تجارت در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان کری، وزیر خارجه آمریکا گفته واشنگتن پیامش به دیگر کشورها را به صراحت فرستاده که تجارت در ایران آزاد نیست.

جان کری در یک جلسه استماع خطاب به کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت نظام تحریم‌های سختگیرانه آمریکا علیه ایران با توافق موقت ژنو که در نوامبر سال گذشته میلادی (برابر با آذرماه) منعقد شد تضعیف نشده است.

وزیر خارجه آمریکا گفت: «ما این را به صراحت و شفاف گفته‌ایم که ایران برای تجارت آزاد نیست. آنها این را پذیرفته‌اند. آنها توافقها را نقض نمی‌کنند.»

جان کری ادامه داد: «من شخصاً با وزاری خارجه کشورهایی که گفته شده ممکن است هیئت تجاری به ایران بفرستند، تماس داشته‌ام.»

وی تأکید کرد: «ما معتقدیم در مسیر درست حرکت می‌کنیم. اما بعضی تصمیمات بسیار سخت هست که ایرانی‌ها مجبور هستند آنها را اتخاذ کنند تا به معیارهای جامعه بین‌المللی درباره صلح‌آمیز بودن برنامه‌شان عمل کنند.» 

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت دولت تلاش می‌کند درباره تعهدش به بازداری هسته‌ای به کشورهای کره جنوبی و ژاپن اطمینان خاطر بدهد تا کشورهای متحد اصلی واشنگتن وسوسه نشوند خودشان بمب بسازند.

این مقام آمریکایی گفت: «داریم با کشورهای ژاپن و کره جنوبی همکاری می‌کنیم تا مطمئن شویم که آنها آنقدر احساس تهدید نمی‌کنند که بخواهند خودشان سلاح هسته‌ای تولید کنند.»

جان کری همچنین گفت اینکه ساکنان اردوگاه اشرف بتوانند با اعلام برائت از «مجاهدین خلق» پناهنده آمریکا شوند در دست بررسی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها