امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68433
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
«احمد سعید»، رئیس حزب مصری‌های آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که نشستی که رهبران احزاب ...

«احمد سعید»، رئیس حزب مصری‌های آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که نشستی که رهبران احزاب سیاسی مصر با «عدلی منصور»، رئیس جمهوری این کشور داشتیم، به بررسی قانون انتخابات اختصاص داشت، به ویژه آنکه برخی تلاش دارند، اشاعه دهند که انتخابات با نظام فردی برگزار خواهد شد، در حالی‌که بسیاری از احزاب این نظام را رد می‌کنند.

سعید خاطر نشان کرد که حزب متبوعش در این نشست بر نظام لیستی تاکید داشت و به همین منظور بحث و مناقشه‌هایی درباره امکان تلفیق بین دو نظام فردی و لیستی صورت گرفت تا منع بروز اشتباهات و خطاهایی شود که پیشتر شاهد آن بودیم و موجب انحلال پارلمان پس از چند ماه تشکیل نشود.

وی افزود: بحث و مناقشه‌هایی نیز درباره قانون انتخابات ریاست جمهوری انجام شد و موافقان و مخالفان این قانون دیدگاه‌های خود را درباره آن اعلام کردند و تاکید شده هدف از ماده مصون سازی تصمیمات کمیته مستقل انتخابات جلوگیری از تمدید مرحله انتقالی است، چون اعتراض به تصمیمات این کمیته رسیدگی به آنها و به دنبال خود ادامه مرحله انتقالی را در پی دارد که ما خواهان آن نیستیم.

سعید تاکید کرد: پارلمان آینده مصر بدون تردید امنیت را در مصر برقرار خواهد کرد و ما خواهان روی کار آمدن و انتخاب پارلمانی کارآمد بر اساس اصول و مبادی صحیح هستیم، چون این پارلمان اولین پارلمان از حوادث 30 ژوئن به شمار می‌آید که قرار است اداره امور کشور را در دست گیرد و قوانینی را تصویب کند که خواسته‌ها و چشم داشت‌های مردم مصر را محقق کند.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها