امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68435
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، هم اکنون اوضاع میدانی در ریف دمشق برای گروه‌های تروریستی مسلح با آنچه در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، هم اکنون اوضاع میدانی در ریف دمشق برای گروه‌های تروریستی مسلح با آنچه در چندماه پیش در این منطقه در آن به سر می‌بردند، کاملا فرق کرده است.

براساس داده‌های میدانی، هم اکنون گروه‌های مسلح در ریف دمشق مهمترین خط امدادی و کمک رسانی خود که خط «العتیبه» است و از طریق آن تجهیزات نظامی و نیروی انسانی از اردن وارد سوریه می‌شد، را از دست داده‌اند.

درباره «غوطه غربی» نیز باید گفت، هم اکنون این منطقه آرام است، چون گروه‌های مسلح از نفوذ و حضور در آن چشم پوشی کرده‌اند، تا همچنان غوطه شرقی و برخی از مناطق آن کانون درگیری‌ها باقی بمانند، اما گزارش شده که گروه‌های مسلح در «الملیحه» زمین‌گیر شده‌اند.

اما 2 منطقه «دیر سلمان» و «دیر العصافیر» همچنان در غوطه شرقی کانون بحران و درگیری‌هاست و کمین‌های مستمر ارتش سوریه در این 2 منطقه موجب شده تا گروه‌های تروریستی این مناطق توان هیچ گونه تحرکی نداشته باشند، چون کوچکترین تحرک آنها تحت آتش ارتش سوریه قرار خواهد گرفت.

اما «القلمون»، آنچه درباره القلمون واضح و روشن است، اینکه این منطقه دیگر جزو مهمترین کانون‌های تجمع و تمرکز تروریست‌ها در ریف دمشق نیست، به خصوص پس از آنکه سرنوشت نبردهای اطراف یبرود به دست ارتش سوریه رقم خورده و هم اکنون مزارع ریما به طور کامل تحت کنترل ارتش است، در حالی‌که زمانی تروریست‌ها در سراسر این مناطق پراکنده شده بودند.

با آزادسازی مزارع ریما هم اکنون یبرود بیش هر زمان دیگری زیر آتش یگان توپخانه ارتش سوریه است، این بدین معناست که کوه‌های القلمون که از سال‌ها پیش از جنگ سوریه به عنوان گذرگاه‌های قاچاق مورد استفاده قرار می‌گرفتند، هم اکنون بیش از هر زمان دیگری به پاکسازی کامل از تروریست‌ها و گروه‌های مسلح و مبدل شدن به منطقه‌ای امن نزدیک می‌شود.

در جنوب کوه‌های القلمون «الزبدانی» قرار دارد که هم اکنون بیش از هر زمان دیگری آرام می‌نماید و خود را برای مصالحه و آشتی ملی آماده می‌کند و این به معنای پایان درگیری‌ها در این منطقه است.

به این ترتیب می‌توان گفت، منطقه ریف دمشق بیش از هر زمان دیگری در دست ارتش سوریه است و مانند گذشته نمی‌تواند، تهدید کننده امنیت دمشق باشد.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها