امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68458
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «محمدرضا »حشتمی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «محمدرضا »حشتمی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش بانوان قرآن‌پژوه طی سخنانی از نیاز معاونت قرآن و عترت به همفکری و یاری فعالان قرآنی خبر داد و گفت: در معاونت قرآن و عترت، سخت نیازمند یاری شما اصحاب قرآن هستیم خصوصاً حافظان، قاریان و قرآن‌پژوهان. امید است بتوانیم در مدتی که در این مسئولیت فعالیت می‌کنیم، با استفاده از نظرات شما به ساحت قرآن خدمت کنیم.

باید با پژوهش‌های درست، قرآن را برای مردم ملموس‌تر کرد

وی با اشاره به وجود بیش از 15 هزار پژوهش قرآنی توسط بانوان ایرانی گفت: من همیشه به وجود شما بانوان قرآن‌پژوه می‌بالم که بیش از 15 هزار تحقیق در حوزه قرآن ارائه کرده‌اید، اما سؤال اینجاست در کشوری که فعالیت‌های قرآنی بی‌شماری انجام می‌شود؛ چرا مردم از فرهنگ قرآنی دور هستند و باید بدانیم چه موانعی بر سر راه است تا با پژوهش در آن زمینه، فرهنگ قرآن کریم را برای مردم ملموس‌تر کنیم.

وی با اشاره به راه‌های ورود به بهشت گفت: خداوند می‌فرماید؛ هنگامی که می‌خواهید وارد بهشت شوید باید کینه‌ها را از قلب خود خارج کنید، همچنین شرط ورود به بهشت، ایمان و عمل صالح است، پس باید با ایمان و عمل صالح و قلوبی خالی از کینه به بهشت وارد شویم و در این صورت بهشتیان بر ما سلام می‌کنند.

خصوصیات اهل بهشت

حشتمی با اشاره به خصوصیات اهل بهشت اظهار داشت: در حدیث قدسی آمده؛ اهل بهشت کسانی هستند که مردم از دست آنها درامانند، اما خودشان در رنجند. و یا در روایتی آمده؛ از اهل دنیا دوری کن، آنها کسانی هستند که زیاد صحبت می‌کنند، کم می‌ترسند و وقتی بلا می‌رسد صبر نمی‌کنند.

کمبود کتابخانه تخصصی قرآن در تهران

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه این مراسم «مریم حاجی عبدالباقی» حافظ قرآن کریم طی سخنانی با اشاره به کمبود کتابخانه تخصصی قرآن و حدیث در تهران گفت: متأسفانه در سطح شهر تهران هیچ کتابخانه تخصصی قرآنی وجود ندارد و ما مجبوریم افراد را برای رفع نیازهایشان به قم اعزام کنیم، پس ضروری است مسئولان برای این امر فکری کنند.

وی با انتقاد از کمبود شغل در حوزه‌های علوم قرآن و معارف اظهار داشت: رویکرد خانم‌ها به تحصیلات بیشتر است، اما شغل مناسبی برای آنها فراهم نشده و ما شاهد ریزش دانشجویان الهیات و علوم قرآن و حدیث هستیم.

وی با توصیه به پژوهشگران قرآنی به انجام کارهای اثرگذار اظهار داشت: باید هدف ما از شرکت در چنین همایش‌هایی آشنایی و ارتباط باشد تا بتوانیم با همفکری کارهایی اثرگذار انجام بدهیم.

وی با اشاره به آیات 33 و 34 سوره احزاب گفت: در آیه 33 سوره احزاب به زنان پیامبر توصیه شده که در خانه قرار داشته باشند و در آیه 34 به ارتقای علمی و فرهنگی، البته ما زنانی هستیم که هم قرار در خانه را آموخته‌ایم و هم علوم قرآن را و یا آرزوی آن را داریم.

در ادامه مراسم «محمد‌باقر قالیباف» شهردار تهران طی سخنانی اعتقاد مردم به قرآن را یک فرصت استثنایی دانست و گفت: باور عموم مردم به قرآن کریم بزرگ‌ترین ارزش اجتماعی است که در جامعه ما وجود دارد و باید در همه شئونات زندگی ما آموزه‌های قرآن کریم لحاظ شود.

انقلاب اسلامی برپایه قرآن بنا شد

وی با اشاره به پایه‌گذاری انقلاب اسلامی ایران بر اساس قرآن کریم گفت: انقلابی که در کشور ما رخ داد به برکت قرآن بود و اگر می‌گوییم انقلاب ما انفجار نور بود این ریشه در نور قرآن دارد.

دلیل رشادت رزمندگان تربیت قرآنی بود

قالیباف رشادت‌های رزمندگان در جبهه‌ها را ثمر تربیت قرآنی آنها دانست و گفت: اگر در جبهه شهید خرازی دو انگشت دستش قطع می‌شود اما تا صبح خاک‌ریز را ترک نمی‌کند و با نمک زخم خود را التیام می‌دهد، اگر دانشجویان ما با دیدن جنگ درس و کار و زندگی را رها می‌کنند و به جبهه می‌آیند به دلیل تربیت قرآنی است.

قول می‌دهم در چهار سال پیش‌رو در همه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری قرآن و نماز محور باشد

شهردار تهران با اشاره به کمبود فعالیت‌های قرآنی در جامعه گفت: با وجود برنامه‌ها و فعالیت‌های فراوان اما هنوز خلأ قرآن در جامعه احساس می‌شود و من قول می‌دهم در چهار سال پیش‌رو در همه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری قرآن و نماز محور باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار