امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68461
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 39
جمال هاشمی کارگردان نمایش «روی خط استوا» در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس، اظهار داشت: ایده این نمایش از یک میز پینگ‌پنگ در دانشگاه تهران و در دوران ...

جمال هاشمی کارگردان نمایش «روی خط استوا» در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس، اظهار داشت: ایده این نمایش از یک میز پینگ‌پنگ در دانشگاه تهران و در دوران دانشجویی‌ام شکل گرفت. این نمایش درباره زن و شوهری است که در پارکینگ خانه‌شان یک میز پینگ پنگ دارند و تمام زندگی‌شان به بازی می‌گذرد و در دنیای ذهنی‌شان بر سر کشورهای مختلف بازی می‌کنند و برنده هر بازی صاحب یک کشور می‌شود اما در آخر یک کشور باقی می‌ماند که هر دو می‌خواهند آن را به دست آورند.

وی با اشاره به گذراندن پروسه طولانی اخذ اجرای عمومی، گفت: برای اینکه اجرای نمایش «روی خط استوا» محقق شود، یک سال و اندی تلاش کردم و بدون هیچ رابطه‌ای توانستیم نوبت اجرا بگیرم. همچنین تمام هزینه‌های این نمایش را به صورت شخصی پرداخت کردیم و نتوانستیم تبلیغات لازم را به عمل آوریم، اما استقبال از این نمایش خوب و امیدوارکننده بود، به طوری که این روزها این نمایش با اجراهای ویژه نیز به روی صحنه می‌رود. 
کارگردان نمایش «روی خط استوا» تصریح کرد: از دکتر سرسنگی مدیرعامل خانه هنرمندان درخواست می‌کنم تا با مساعدت های لازم را جهت تمدید این نمایش به عمل آورد تا به واسطه آن بتوانیم هزینه‌هایی را که برای این نمایش کردیم بدست آوریم.

هاشمی از اجرای «روی خط استوا»  در شهرهای مختلف کشور خبر داد و گفت: خیلی دوست دارم این نمایش را پس از اجرا در خانه هنرمندان در نقاط مختلف ایران به روی صحنه ببرم. هر جایی که یک سالن بلاک‌باکس 10*10 داشته باشد امکان اجرای این نمایش در آنجا وجود دارد. ما می‌خواهیم با این نمایش به نقاط مختلف کشورمان سفر کنیم تا گروه‌های دیگر نیز تشویق شوند تئاتر را بار دیگر در شهرستان‌ها پویا و زنده کنند.

نمایش «خط استوا» به نویسندگی و کارگردانی «جمال هاشمی» با بازی «علی باقری» و «فاطمه فخرایی»  در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها