امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68488
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۹
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مردم سوریه در حالی در آستانه ورود به چهارمین سالگرد بحران تحمیلی بر کشورشان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مردم سوریه در حالی در آستانه ورود به چهارمین سالگرد بحران تحمیلی بر کشورشان هستند که بهبود اوضاع اجتماعی و معیشتی در اغلب مناطق این کشور، به خصوص دمشق مشاهده می‌شود.

در واقع با وجود بحران شدیدی که 3 سال است، سوریه در آن به سرمی‌برد و محاصره اقتصادی که از سوی کشورهای غربی بر دمشق تحمیل شده، با این حال زندگی اجتماعی در این کشور همچنان ادامه دارد و هر روز که می‌گذرد، این روال شکل عادی‌تر و طبیعی‌تری به خود می‌گیرد.

بهبود زندگی اجتماعی و روز مره در سوریه را می‌توان در فعالیت مجدد موسسات و دستگاه‌های خدماتی در این کشور ملاحظه کرد تا بیش از پیش تامین کننده نیازهای روزانه شهروندان سوری باشند.

در کنار از سرگیری فعالیت این گروه از موسسات و دستگاه‌های حکومتی دولت نیز در راه توانمندتر و کارآمدتر کردن این نهادها به تدریج اقدام به افزایش بودجه آنها کرده‌اند تا بودجه آنها متناسب با نوع و میزان خدمات ارائه شده باشد و به این طریق به مقابله با تورم و گرانی بپردازند که سود آن تنها عاید بخش خصوصی می‌شود.

هم اکنون از داده‌ قیمت‌های بازار می‌توان دریافت، گام‌هایی که این موسسات و نهادها بر می‌دارند، تا حدامکان موجب کاهش قیمت‌ها و گشودن درب‌های بازارهای داخلی و محلی به روی مصرف کنندگان سوری برای تامین نیازهای آنها از غذایی گرفته تا برق است.

اما در بعد اجتماعی باید گفت که مردم سوریه نیز به موازات بهبود و بازگشت امنیت در برخی مناطق به تدریج فعالیت‌های اجتماعی خود را اندک اندک باز می‌یابند و این موضوع به شکلی ویژه در دمشق، پایتخت سوریه قابل ملاحظه است و در افتتاح رستوران‌ها و مراکز سیاحتی و تفریحی نمود پیدا می‌کند، به خصوص آنکه بازگشت هرچه بیشتر امنیت به دمشق موجب شده تا مراکز تفریحی و سیاحتی در پایتخت سوریه تا پاسی از شب باز باشند و به فعالیت خود ادامه دهند.

آنچه واضح و روشن است، اینکه مردم سوریه هم اکنون بر این باورند که کشورشان مرحله خطر بحران را سپری کرده و در این مرحله آنچه باید در انتظار آن باشند، پایان بحران سوریه با تحقق پیروزی‌های هرچه بیشتر در عرصه میدانی و دستیابی به راه حل مسالمت در عرصه سیاسی است.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها