امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68490
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۹
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از آنکه خبرنگاران روسیه از ورود به محل برگزاری کنفرانس خبری باراک اوباما، رئیس جمهور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از آنکه خبرنگاران روسیه از ورود به محل برگزاری کنفرانس خبری باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا با آرسنی ایتسنیوک، نخست وزیر موقت اوکراین منع شدند، مسکو از رفتار تبعیض‌آمیز واشنگتن انتقاد کرد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به نظر می‌رسد آمریکا، کشوری که شیفته صحبت درباره آزادی بیان و حقوق روزنامه‌نگاران است آمادگی رعایت این اصول را ندارد و این کشور ترجیح می‌دهد تنها با رسانه‌های مورد قبول خودش که تنها اطلاعات باب میل‌شان را تبلیغ می‌کنند، کار کند.»

این بیانیه روی وب‌سایت وزارت خارجه روسیه قرار گرفته است.

بحران سیاسی در اوکراین ابتدا در نوامبر 2013 و پس از آن آغاز شد که ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری سابق اوکراین با هدف برقراری روابط نزدیک‌تر با روسیه از امضای توافقنامه‎ی تجاری با اتحادیه‎ی اروپا سر باز زد.

به دنبال این موضوع، ناآرامی‌ها و اعتراضات خیابانی شدت گرفت تا پارلمان اوکراین رأی به برکناری یانوکوویچ از قدرت بدهد. این اقدام، تنش‌های سیاسی در شبه جزیره کریمه که حدود 60 درصد ساکنان آن را روس‌تبارها تشکیل می‌دهند را به همراه داشت.

پارلمان کریمه گفته است که یکشنبه هفته آینده (16 مارس) یک همه پرسی برگزار خواهد شد که در آن درباره پیوستن کریمه به روسیه یا ماندن در اوکراین تصمیم‌گیری خواهد شد. مجلس علیای پارلمان روسیه گفته است که اگر کریمه بخواهد بخشی از آن کشور باشد، از آن حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها