امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68507
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بوشهر با اشاره به حوادث ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بوشهر با اشاره به حوادث حاشیه‌‌ای در اجرای کنسرت‌های موسیقی به مناسبت روز بوشهر اظهار داشت: حواشی این اتفاقات موجب تأسف و ناراحتی مردم مؤمن و خانواده شهدا شد.

وی افزود: طی تماس‌هایی که با بنده صورت گرفت قشرهای مختلف اظهار ناراحتی کرده و به‌گونه‌ای شد که شهر به سمت التهاب پیش می‌رفت. از فرزندان انقلابی، مردم و اصحاب رسانه که قانونمدار عمل کرده و برخورد غیرقانونی نکردند تشکر می‌کنم و این نشان از شخصیت رشد و کمال این جوانان عزیز دارد، این نگاه مقام معظم رهبری است.

صفایی‌بوشهری اضافه کرد:‌ برخی برنامه‌های گرامیداشت روز بوشهر از جمله بازسازی اعزام به جبهه، برپایی خیمه‌های معرفت، گرامیداشت یاد و خاطره شهدا از برنامه‌های خوب گرامیداشت هفته بوشهر بود اما جریان کنسرت موسیقی و حواشی در کنار آن غیرقابل کنترل بوده و دل بسیاری را به درد آورد.

وی بیان کرد: در چند سال اخیر بارها و بارها در تریبون‌های مختلف در مورد وضعیت فرهنگی از مسئولان گله کردم و شخصیت خود را هزینه کردم و گفتم بدحجابی عامل افزایش طلاق در بوشهر شده است، عامل بیشتر طلاق‌ها نیز بدحجابی است. تذکراتی به مسئولان دادم و شورای فرهنگ عمومی تحلیل علمی داشتند اما همین امروز متأسفانه چند بانوی متدینه اعلام کردند بدحجابی ما را نگران کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با حکم مراجع درباره موسیقی گفت: بر اساس حکم مقام معظم رهبری موسیقی مبتذل آن موسیقی است که به سبب آن انسان از خدا و فضائل اخلاقی دور شده و به سمت بی‌بندوباری روی بیاورد و مناسب نیست استان بوشهر که استان ولایتمدار و اخلاقی است شاهد چنین صحنه‌هایی باشد.

صفایی‌بوشهری یادآور شد: دشمن به دنبال ابتذال و انحطاط است ضمن اینکه مردم از نشاط و شادابی و سرزندگی مخالفتی ندارند و بلکه از ابتذال و انحطاط ناراحت می‌شوند.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: برای بوشهر زشت و ننگ است با وجود اینکه در کنار تأسیسات عظیم پارس جنوبی است اما فقیر داشته باشد مسئولان به خودتان بیایید چرا توجه نمی‌کنید. مسئولیت بیشتر از دو سال طول نمی‌کشد لذا باید در این مدت نهایت تلاش خود را به کار ببریم.

وی اضافه کرد: از مسئولان و برگزار کنندگان و افرادی که امور مربوط به برنامه‌های فرهنگی از جمله روز بوشهر را برنامه‌ریزی می‌کنند تقاضا دارم از فرهنگ ابتذال دوری کرده به فرهنگ دینی و انقلابی توجه ویژه داشته باشند و حریم دین را نشکنیم.

صفایی‌بوشهری در پایان گفت: امیدوارم در این استان چنین حوادثی پیش نیاید و اگر اتفاق بیفتد مطمئن باشید فرزندان انقلابی برخوردی انقلابی و قانونی خواهند کرد و از همه مردم تقاضا دارم با آرامش، قانون‌مداری، حفظ حریم اخلاق و تقوا و پذیرش انتقاد به مسائل توجه کنند.

انتهای پیام/66006/خ30
برچسب ها:
آخرین اخبار