امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6851
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 76
محمدحسن روزی‌طلب، نویسنده کتاب «ترکیب التقاط و ترور» با حضور در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌الملی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه ...

محمدحسن روزی‌طلب، نویسنده کتاب «ترکیب التقاط و ترور» با حضور در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌الملی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره نمایشگاه کتاب، بیان کرد: میزان خرید کتاب در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران کاهش یافته است و آن نیز به افزایش قیمت آثار مربوط می‌شود اما فکر نمی‌کنم بتوان بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را نمایشگاه موفقی دانست.

وی در پاسخ به این سوال که به نظرتان در حوزه فرهنگ و ادب تاکنون چه کارهایی باید انجام می‌شده اما مورد غفلت واقع شده است، بیان داشت: معتقدم یکی از ارکان بحث کتاب، وجه اقتصادی آن است یعنی اینکه یک کتاب بتواند برای نویسنده‌اش و برای ناشر ثمره اقتصادی داشته باشد.

وی اضافه کرد: با گرانی کاغذ و ضعف دولت در فراهم آوردن حداقل‌ها برای ناشران علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری که پارسال در این نمایشگاه درباره کاغذ به صورت مفصل صحبت کردند به نظرم این مهم یکی از فوری‌ترین اشکالاتی است که در بحث کتاب وجود داشته و نسبت به آن غفلت شده است.

بر اساس این گزارش، بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امروز 21 اردیبهشت در شبستان امام خمینی (ره) به کار خود خاتمه می‌دهد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار