امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68522
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 36
امین منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص مسائل مختلف باشگاه راه‌آهن و مشکلات این تیم در این ...

امین منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص مسائل مختلف باشگاه راه‌آهن و مشکلات این تیم در این فصل صحبت کرد که در زیر می‌خوانیم.

فارس: ابتدا در مورد وضعیت راه‌آهن صحبت کن.

در آمپاس خاصی قرار داریم و فقط تمرینات خود را به خوبی دنبال می‌کنیم تا 3 امتیاز اولین دیدارمان در سال جدید را کسب کنیم و با خیال راحت در دو هفته پایانی لیگ به میدان برویم.

فارس: مشکلات و مسائل مالی برطرف شده است؟

متاسفانه شرایط سختی داریم. ما به طور جد مشکلات و مسائل مختلف را لمس کردیم. خیلی فشار روی ما آمده است. بیشتر از آن این است که در برنامه‌های مختلف تلویزیونی به فوتبالیست‌ها انتقاد می‌کنند و به گونه‌ای صحبت می‌کنند که انگار آنها در رفاه کامل به سر می‌برند. اما واقعا می‌توانم بگویم به غیر از 3-4 تیم اکثرا با مشکلات و مسائل مختلف روبه‌رو هستند. اگر ما یک کارگر ساده هم بودیم هم اکنون شرایط‌مان در شب عید بهتر بود. عیدی و پاداشی داشتیم.

فارس: مسئولان باشگاه هیچ قولی برای برطرف کردن مشکلات نداده‌اند؟

آنها تمام تلاش خود را انجام می‌دهند اما متاسفانه ما در آمپاس شدیدی قرارداریم و همه آچمز هستند. همه منتظر هستند تا ببینند نفر مقابل چه حرکتی انجام می‌دهد. وقتی اینگونه است هیچ گاه موضوع پیش نمی‌رود. به هر حال فوتبال همین است. ما به خاطر اینکه می‌توانیم بازی کنیم و از این موضوع لذت ببریم کار خود را انجام می‌دهیم و این بزرگ‌ترین موهبتی است که آن را دوست داریم.
 فارس: ابراهیم‌زاده مصاحبه‌ای کرده و در آن عنوان کرده که از بازیکنان با وجود مشکلات مالی اعتصاب نکرده‌اند و این همکاری ما با مالک باشگاه را نشان می‌دهد. نظرت در این باره چیست؟

دقیقا همین مسئله است. ما هم خودمان و هم فوتبالمان را دوست داریم. شخصیت و آبرویمان را دوست داریم. مشکلات مالی در باشگاه زیاد بوده است. زمانی که برخی برنامه‌ها هم مانند 20:30 بازیکنان را له می‌کنند مشکلات‌مان بیشتر می‌شود. شاید اگر استقلال و پرسپولیس در این شرایط قرار داشته باشند بازیکنانشان بگویند به خاطر هواداران بازی می‌کند اما ما که هواداری نداریم. فوقش هوادار ما پدرم هست و 2-3 خانواده دیگر. ما فقط به خاطر فوتبال خودمان بازی می‌کنیم.

فارس: اینگونه که صحبت می‌کنی نشان می‌دهد از برنامه‌هایی چون 20:30 انتقاد داری.

من فقط طرف حسابم برنامه 20:30 نیست بلکه می‌گویم یکسری برنامه‌های انتقادی شخصیت ما فوتبالیست‌ها را له می‌کند که نباید اینگونه باشد. نباید همه را به یک چشم نگاه کنیم. در همه جا مشکلات و مسائل وجود دارد. این به جامعه ما برمی‌گردد. نمی‌توانید مشکل به وجود آمده در یک تیم را به کل فوتبال تعمیم دهید و همه فوتبالیست‌ها را زیر سؤال ببرید. چرا به گونه‌ای رفتار می‌کنید که اگر مهم‌ترین بازی هم باشد سکوها پر نمی‌شود. هم اکنون اتفاقی افتاده که اگر به کسی بگوییم فوتبالیست هستیم انگار به او حرف بدی زده‌ایم! می‌دانید که تبلیغات خیلی مهم است. ما می‌خواهیم در جام جهانی حاضر شویم و نباید خودمان با دستان خودمان این مسئله را خراب کنیم.

فارس: از این مسئله بگذریم. فکر می‌کنم دیگر خودت هم هیچ امیدی برای حضور در جام‌جهانی نداشته باشی؟

طبیعی است اگر خودم هم سرمربی تیم ملی بودم هیچ‌گاه این امین منوچهری را به تیم ملی دعوت نمی‌کردم. نه خودم و نه تیمم در شرایط خوبی قرار دارد. در سال‌‌های گذشته دوره‌هایی بوده که شانس حضور در تیم ملی را داشته‌ام اما متاسفانه به خاطر سلیقه سرمربیان وقت به تیم ملی دعوت نشدم. به هر حال حضور در تیم ملی جزو افتخارات هر فردی است و من هم از این موضوع مستثنی نیستم اما برای تیم ملی در جام جهانی آرزوی موفقیت می‌کنم و فرقی نمی‌کند که چه بازیکنی در این مسابقات حاضر شود. همه نماینده ایران هستند.
 فارس: مثل اینکه از عملکرد خودت در این فصل راضی نیستی؟

این مسئله طبیعی است. آدم باید منطقی باشد. من خیلی زحمت کشیدم اما فوتبال رشته‌ای نیست که بتوان تنهایی مسائل را برطرف کرد. فوتبال مثل کشتی و کاراته نیست باید یک تیم برای برطرف کردن مشکلات قدم بردارند. من هم شاید مؤثرترین بازیکن راه‌آهن باشم اما این موضوع برایم قانع‌کننده نیست. به هر حال هنوز جوان هستم و از اشتباهات درس می‌گیرم. تمرینات خود را دوبرابر می‌کنم تا بتوانم در آینده موفق باشم.

فارس: فکر می‌کنم با این شرایط فصل آینده در راه‌آهن نمانی؟

اولین هدف ما این است که در سه بازی آینده با قدرت ظاهر شویم و تیم راه‌آهن در لیگ بماند و خیال ما از این بابت راحت است. حالا وقت زیاد است در مورد فصل آینده تصمیم بگیریم. من در سال‌های گذشته دو تصمیم گرفتم که شاید از لحاظ فوتبالی زیاد ضرر نکردم اما از لحاظ مالی ضرر زیادی کردم. شاید امسال هم از لحاظ فوتبالی یک مقدار ضرر کردم. از انتخابم ناراحت نیستم. از اینکه به استقلال رفتم و سپس به نفت راضی بودم اما از لحاظ مالی خیلی ضرر کردم. به هر حال یک فوتبالیست حرفه‌ای بیشتر از 10 سال که نمی‌تواند پول حرفه‌ای بگیرد تا آینده‌اش تضمین شود. من با تمرکز و وسواس بیشتری تیم فصل آینده خود را انتخاب خواهم کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار