امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68523
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از واحد مرکزی خبر از پکن، عراقچی درباره دیدارهای خود با مقامات چینی با اشاره به سفر خود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از واحد مرکزی خبر از پکن، عراقچی درباره دیدارهای خود با مقامات چینی با اشاره به سفر خود به روسیه و چین افزود: در مسکو و چین با معاونان وزیر امور خارجه دو کشور که همتایان ما در مذاکرات و روسای هیئت های کشورهای خود در مذاکرات هسته ای هستند رایزنی های بسیار مفصلی در خصوص همه موضوعاتی که هفته آینده در دستور کار است داشتیم و سعی کردیم هماهنگی میان مواضع دو طرف به وجود آید و مواضع به هم نزدیک تر شود تا امکان رسیدن به راه حل در قالب 1+5 تسهیل شود.

عراقچی درباره ارزیابی خود از این دیدار ها نیز گفت: هرچه مذاکرات هسته ای جلوتر رود ، به علت پیچیده تر و ریز شدن موضوعات ، رایزنی ها واجب تر و ضروری تر می شود که هم در روسیه و هم در چین دو طرف بر آن تاکید داشتیم و قرار شد رایزنی‌ها در آینده نزدیک تر و فشرده‌تر شود تا بتواند به نتیجه بخش بودن مذاکرات کمک کند.

عراقچی همچنین درباره دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدارها افزود: بعضی از موضوعات دیگر از جمله موضوع تحولات  اکراین نیز که بر تحولات بین المللی سایه انداخته است در این دیدارها بررسی شد و هم روسیه و هم چین ، تاکید داشتند که نباید موضوع اکراین بر موضوع مذاکرات هسته ای تاثیر بگذارد و بر آن سایه بیاندازد.

عراقچی با بیان اینکه در سفر کاترین اشتون به تهران نیز این موضوع مطرح شد افزود: اینکه نباید موضوعات دیگر بر موضوع هسته ای تاثیر بگذارد مورد تاکید همه طرف‌ها است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها