امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68529
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 82
مسعود کرباسیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه گمرک برای مبارزه با مواد مخدر و ...

مسعود کرباسیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه گمرک برای مبارزه با مواد مخدر و پیش‌سازه‌های آن، اظهار داشت:‌ گمرک بیش از توان خود امکانات و تجهیزات در گمرکات ایجاد کرده است.

رئیس کل گمرک تصریح کرد: اکنون 11 دستگاه اشعه ایکس دروازه‌ای (کامیونی) وجود دارد که نسبت به گمرکات دنیا بیشتر است، چون مبادی رسمی مشخص بوده، اما به لحاظ تعداد همسایگان و اطلاعات ناقص ترانزیت مجبور هستیم بسیاری از گمرکات را برای جلوگیری از ورود آن تجهیز کنیم.

وی با بیان اینکه کشور افغانستان 70 درصد مواد مخدر دنیا را تامین می‌کند، بیان داشت:‌ ایران میان کشورهای بازار صادرات و نیز تولید مواد مخدر قرار دارد و به همین دلیل گمرکات و مرز ما دارای اهمیت زیادی هستند.

به گفته رئیس کل گمرک کشور، در حال حاضر 8 ایکس ری دروازه‌ای در حال خریداری است و خریداری ایکس ری چمدانی و دستگاه‌های موادیاب نیز در حال پیگیری است.

کرباسیان تاکید کرد: 50 میلیارد تومان اعتبار برای خرید دستگاه‌های مربوطه است که در توان دولت بوده و امیدواریم که در سال آینده انجام شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها