امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68553
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۷
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک سازمان فعال در زمینه انرژی روز جمعه اعلام کرده صادرات نفتی ایران طی دو ماه گذشته به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک سازمان فعال در زمینه انرژی روز جمعه اعلام کرده صادرات نفتی ایران طی دو ماه گذشته به بالاترین رقم در سال گذشته رسیده است.

روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال ضمن اعلام این خبر افزوده در صورتی که این افزایش در صادرات ادامه یابد میزان صادرات ایران از آنچه در توافق ژنو مقرر شده بیشتر می‌شود. طبق این توافقنامه که در روز سوم آذرماه سال جاری بین ایران و کشورهای 1+5 منعقد شد صادرات نفت ایران نباید به طور متوسط بیشتر از یک میلیون بشکه در روز باشد.

طبق نوشته وال‌استریت ژورنال، افزایش رقم صادرات نفتی ایران از سوی دیگر به معنی تمایل رو به رشد مشتریان نفت خام این کشور برای خرید آن است.

داده‌های آژانس بین‌المللی انرژی که روز جمعه منتشر شده نشان می‌دهد پس از توافق ژنو، کاهش خطرات سیاسی خرید نفت ایران باعث شده فروش نفت ایران افزایش یابد.

این سازمان مستقر در پاریس در گزارش ماهانه خود گفته صادرات نفت خام ایران در ماه ژانویه به طور متوسط به 1.16 میلیون بشکه در روز رسیده است. این رقم در سال 2013 برابر یک میلیون بشکه در روز بوده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها