امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68558
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۵
تعداد بازدید: 95
علیرضا کریمی دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون ...

علیرضا کریمی دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون نکاتی که مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای خبرگان مطرح کردند، گفت: یکی از این نکات بحث مرزبندی با دشمن است و مردم با توجه به اعتمادی که به مسئولین دارند نگاهشان به رفتارهای آنها است، ملت ما در زمینه‌های مختلف به دنبال آگاهی و حقیقت هستند و منتظرند تا ببیند کسی که زمام امور را به دست دارد چگونه رفتار می‌کند و این رفتار به چه شیوه‌ای رقم می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط موجود مهمترین نکته این است که ما دوستان و دشمنان خود را بشناسیم، زیرا وقتی قرار است با دنیا تعامل شود شناسایی چنین موضوعی از ضروریات است.

کریمی اضافه کرد: کسانی که در رأس کار هستند باید به باورها و اعتقاداتی که مردم مبنی بر اتکا به خدا و وعده‌های الهی و شجاعت در مقابل کشورهای غربی دارند توجه کنند و در نظر داشته باشند که این نظام اگر تا به حال پیش رفته به خاطر عنایت خدا و حمایت مردم است، در غیر این صورت در مقابله یاوه‌گویی‌ها و توطئه‌های دشمنان مجبورند زانوی تسلیم بزنند و نمی‌توانند به صورت شفاف مرزبندی را مشخص کنند.

دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل خاطرنشان کرد: مسئولین باید به ظرفیت‌های جمهوری اسلامی و مردم توجه کنند و این ظرفیت‌ها چیزی جز اراده خداوند و پشتوانی مردم نیست.

کریمی در رابطه با دغدغه‌ها و نگرانی‌ مقام معظم رهبری در حوزه‌های فرهنگی تصریح کرد: اگر ما حوزه فرهنگی را به دو حوزه دولتی و خصوصی تقسیم کنیم بیشتر سخنان رهبری معطوف می‌شود به جایی که بیشتر مسئولین امر مانند وزیر فرهنگ و ارشاد، کمیسیون فرهنگی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی هستند.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در صحبت‌های خود از کسانی که فعالیت فرهنگی داوطلبانه انجام می‌دهند به عنوان فرزندان انقلاب یاد می‌کنند و این نشان می‌دهد نگرانی‌های رهبر معظم در قسمت‌هایی است که مسئولین در حال فعالیت هستند.

دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل اضافه کرد: یکی از نگرانی‌های مهم رهبری در رابطه با سیاست‌های فرهنگی و عملکردهای فرهنگی است و در این رابطه وزیر فرهنگ و ارشاد در این چند ماه اخیر چندین اشتباه بزرگ مانند بها دادن به خوانندگان خارجی و گروه سگ‌های زرد و دفن کردن جنازه کسانی که نسبت به فرهنگ اسلامی و ایرانی جامعه خصمانه برخورد کردند، داشته است.

کریمی در ادامه افزود: وزیر فرهنگ در مجلس از اتفاق ناگواری که در روزنامه بهار صورت گرفت حمایت می‌کند و یا اینکه در حوزه سینما به فیلم‌هایی در جشنواره فجر جایزه داده شد و کارهایی انجام شد که حتی صدای مراجع را هم در‌آورده که قطعا این کارها موجب نگرانی رهبر نیز می‌شود.

وی ادامه داد: بحث تک‌خوانی خوانندگی زن و دیگر اقدامات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مسائلی است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

کریمی در ادامه درباره سازمان تبلیغات اسلامی گفت: رئیس این سازمان باید توضیح دهد که در این 15 سالی که ریاست این سازمان را برعهده داشته است چه حرکتی و اتفاقی را رقم زده‌ که از نگرانی رهبر انقلاب کم کند.

وی در خاتمه ضمن اشاره به سخنان رهبری در رابطه با حمایت از فرهنگ گفت: چرا بعد از گذشت حدود 25 سال از مسئولیت مقام معظم رهبری باز هم ایشان دغدغه و نگرانی فرهنگی دارند، مسئولین باید تلاش کنند تا در این رابطه از مشکلات کاسته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها