امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68562
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۵
تعداد بازدید: 29
صفر نعیمی‌رز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با بیان اینکه «بان کی‌مون» دبیر کل بی‌کفایت سازمان ملل بازیچه غرب و لابی صهیونیست شده است، ...

صفر نعیمی‌رز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با بیان اینکه «بان کی‌مون» دبیر کل بی‌کفایت سازمان ملل بازیچه غرب و لابی صهیونیست شده است، اظهار کرد: دبیرکل سازمان ملل با اظهارات خود بار دیگر تایید کرد که سازمان ملل در دست قدرت‌های بزرگ غرب بازیچه‌ای بیش نیست و مشروعیت و قانو‌ن‌مندی سازمان ملل را زیر سئوال برد.

وی با اشاره به اینکه باید در ساختار سازمان ملل اصلاحات انجام گیرد، افزود: حذف عضویت دائم و حق وتو 5 کشور قدرتمند در شورای امنیت سازمان ملل از جمله اصلاحاتی است که باید انجام گیرد.

نعیمی ادامه داد: سازمان ملل از جایگاه بین‌المللی و حقوقی خود خارج شده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بان کی‌مون بگوید چرا تاکنون در ارتباط با کشتار وحشیانه مسلمانان آفریقای مرکزی و برمه در مقابل دوربین‌های غربی سکوت کرده است.

وی افزود: دبیر کل سازمان ملل به چه دلیل از کشتار مردم سوریه توسط تروریست‌های سلفی سکوت کرده و آنها را حمایت می‌کند.

نعیمی‌رز یادآور شد: بان کی‌مون به جای اجرای قوانین بین‌المللی و صلح و دفاع از حقوق بشر و کشتار مسلمانان در برمه، آفریقا، فلسطین و سوریه که وظیفه وی است در امور داخلی کشور ایران دخالت می‌کند.

وی به دیدار اشتون با سران فتنه اشاره کرد و متذکر شد: موسوی و کروبی از آزادی بیان سوءاستفاده کرده و با عبور از پل آزادی آن را تخریب و امنیت ملی را خدشه‌دار و قانون‌شکنی کرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران درباره آنها رافت اسلامی نشان داده است، گفت: حق موسوی و کروبی طبق قانون بیشتر از این مسایل بود.

وی خاطرنشان کرد: جا دارد رئیس جمهور و وزارت امورخارجه به دروغگویی این مجامع غربی و مدعی حقوق بشر پی ببرند و پاسخ محکمی به اظهارات سخیف دهند و این کوچک‌ترین کاری است که دولت باید پاسخ دهد.

نعیمی‌رز تصریح کرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهند.

به گفته وی، قرار است در این جلسات با حضور حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات پرسش‌های حسن کامران نماینده مردم اصفهان، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران و پرسش مشترک 41 نفر از نمایندگان مورد بررسی قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بررسی سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به جمهوری اسلامی ایران با حضور سید محمود علوی و محمدجواد ظریف وزرای اطلاعات و امور خارجه را نیز در دستور کار این کمیسیون عنوان کرد.
انتهای پیام/84001/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها