امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68580
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۵
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد مقدس، محمد دهقان عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع اساتید بسیجی دانشگاه فردوسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد مقدس، محمد دهقان عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع اساتید بسیجی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به وضعیت کشور قبل از انتخابات ریاست جمهوری و فشار تبلیغی و اقتصادی دشمنان کشور برای وادار کردن ایران برای مذاکره با آمریکا اظهارداشت: تعدادی در داخل کشور خواسته یا ناخواسته اینگونه تبلیغ می‌کردند که تنها راه حل مشکلات مذاکره با آمریکاست.

وی افزود: در این فضا بود که انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد و آقای روحانی بهتر از سایر کاندیداها توانست خود را به عنوان حلال مشکلات مردم به جامعه معرفی کند.

دهقان افزود: به نظر من کلیدی‌ترین شعار آقای روحانی این بود که «باید سانتریفیوژها بچرخد و زندگی مردم نیز بچرخد» و این در واقع این تعهد را ایجاد کرد که وی می‌خواهد علاوه بر حل مشکلات ایران با غرب و رفع تحریم‌ها، مشکلات اقتصادی را نیز حل و برطرف نماید.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع اساتید بسیجی دانشگاه فردوسی مشهد اظهارداشت: این دولت اگر بخواهد موفق شود به سه موضوع که خواسته اصلی مردم است باید توجه کند و اگر دولت به این سه موضوع دقت نماید و اهتمام خود را صرف آنها نماید روز به روز بر محبوبیتش افزوده می‌شود و الا ممکن است جایگاه خود را در بین مردم از دست بدهد.

دهقان تصریح کرد: اولین خواست مردم بهبود زندگی آنان و رونق اقتصادی است که آقای دکتر روحانی در ایام انتخابات بر آن تأکید کردند.

وی اظهار داشت: در این چند ماه گذشته دولت تقریبا کار قابل توجهی برای رونق اقتصادی نکرده است و رویکرد اصلی دولت در این چند ماه، مذاکره با 5+1 و  آمریکا برای رفع تحریم‌ها و عادی‌سازی روابط با غرب بوده است.

نماینده مردم طرقبه شاندیز و چناران با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: لازم است در کنار تحرک دیپلماسی همت مسئولان به سمت ظرفیت ها و سرمایه های درونی کشور باشد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بزرگترین کمک را به دولت در راستای رونق اقتصادی و عمل به تعهدات اقتصادی رئیس‌جمهور و خواست مردم انجام دادند. همچنین رهبر معظم انقلاب با جمع کردن مسئولین مختلف کشور و تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در واقع همه مسئولان کشور را برای کمک به دولت جهت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و بهبود زندگی مردم بسیج کردند.

دهقان گفت: اگر دولت همت خود را صرف اجرای این سیاست‌ها کند قطعاً در بین افکار عمومی محبوب‌تر خواهد شد و اگر خدای نکرده در اجرای سیاست‌های اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم کم‌توجهی کند و تحت تأثیر برخی جریانات سیاسی وقت خود را وقف بگومگوهای سیاسی و دوقطبی کردن فضای سیاسی کشور کند قطعا ضربه خواهد خورد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: دومین خواسته مهم مردم از دولت صیانت از عزت و غرور ملی آنهاست زیرا هیچ ملتی حاضر نیست غرور و عزت خود بازیچه دشمنانش شود.

وی در ادامه با اشاره به سفرهای هیئت اروپایی و خانم اشتون به ایران و دیدار آنها با معارضان جمهوری اسلامی گفت: اقدام آنها مخدوش کردم حاکمیت ملی و دهن کجی به ملت ایران و دخالت کردن در امور کشور بود ولی متأسفانه وزارت خارجه و سایر مسئولان دولتی پاسخ مناسبی به آنها ندادند.

دهقان با اظهار تأسف از فضای انفعالی دستگاه دیپلماسی کشور در برابر بیگانگان، افزود: در چند ماه گذشته آمریکایی‌ها مدام کشور ما را تهدید نظامی کرده‌اند و بارها جملات تحقیر آمیز که شایسته خودشان است علیه ملت ما و کشور به کار بردند.

این نماینده مجلس افزود: در موضوع سبد کالا معاون وزیر خارجه آمریکا اینگونه به دنیا القا کرد که مردم ایران گرسنه بودند و با آزاد کردن مقدار اندکی از دارایی‌های ایران زمینه‌ای فراهم شد تا دولت ایران بین فقرا مواد غذایی توزیع کند این در حالی است که همه 4 میلیارد دلاری که از دارایی خودمان آزاد شده است حدود یک درصد اعتبار سالانه کشور بیشتر نیست.

وی افزود: در برابر این رفتار تحقیرآمیز آمریکا، تقریباً دستگاه دیپلماسی ما منفعل عمل کرد.

دهقان تأکید کرد: وفتی رئیس‌جمهور آمریکا ما را تهدید می‌کند این در همه دنیا پخش می‌شود و تکرار این تهدیدات ما را در چشم جهانیان خار می‌کند و دولت باید در برابر این رفتار امریکایی‌ها موضع روشن و در خوری داشته باشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: موضوع سومی که مردم از دولت خود انتظار دارند این است که آنها از دینشان صیانت نمایند و اجازه ندهند که جریان خزنده و وابسته به دشمن هر از چندگاه در مطبوعات دین آنها را به سخره بگیرند.

وی گفت: در این چند ماه گذشته یک جریان بی اعتقاد به دین و ارزش‌های دینی دوباره زیر پرچم اعتدال جان گرفته است و رفتار آنها دقیقا همان رفتاریست که در دوران هشت ساله اصلاحات و در زیر آن پرچم انجام می‌دادند و آن شکستن حرمت ارزش های دینی بود.

دهقان با اشاره به هجوم این جریان به احکام قرآن و سایر مقدسات از جمله غدیر ، تأکید کرد: این اقدام که زیر پرچم دولت اعتدال صورت می‌گیرد نگرانی علما و مراجع و متدینین جامعه را در پی داشته است و اگر این رفتارها ادامه یابد خوشبینی و اعتماد علما و روحانیون نسبت به دولت به بدبینی تبدیل خواهد شد و این به ضرر دولت است.

نماینده طرقبه شاندیز و چناران ضمن پاسخ به سوالات اساتید بسیجی دانشگاه فردوسی در خصوص نقش مجلس در خصوص نقش مجلس در جلوگیری از برخی رفتارهای دولت افزود: این دولت انرژی زیادی ندارد به همین دلیل ما ضمن اینکه نسبت به ایرادات دولت بی تفاوت نیستیم سعی کرده‌ایم در آغاز دولت اولا، فضای کشور را دوقطبی نکرده و التهابات سیاسی که در این زمان برای کشور مضر است را بر کشور حاکم نکنیم و ثانیاً بنای نمایندگان مجلس بر این است که انرژی و پتانسیل این دولت فقط برای حل مشکلات معیشتی مردم و حرکت به سمت مقاوم سازی اقتصاد صرف شود.

وی تصریح کرد: البته متأسفانه برخی از عناصر دولتی بر اثر اشتباه به دنبال این هستند که با سیاسی کردن و دوقطبی کردن فضا ناکامی‌های احتمالی خود را به گردن دیگران بیاندازند.

دهقان تأکید کرد: در هر زمانی ما یک دولت بیشتر نداشته‌ایم و مشکلات این کشور را هم باید این دولت برطرف کند، اقتصاد مقاومتی را باید دولت انجام دهد و رسالت ما نیز در راستای حل مشکلات کشور و بهبود اقتصاد کمک به همین دولت است مشروط بر اینکه این دولت خودش در همین راه حرکت کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: اگر دولت به این سه خواسته مهم مردم که رونق اقتصادی، صیانت از دین مردم و رعایت عزت و غرور ملی توجه کند و با صداقت گزارش کار خود را به مردم بدهد و در برابر نقد دیگران خویشتن دار باشد و همچنین وقت و انرژی خود را صرف مسائل سیاسی نکند حتما در بین مردم محبوبیت بیشتری خواهد یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها