امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68584
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص دغدغه‌های ...

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص دغدغه‌های فرهنگی رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای خبرگان اظهار داشت: مقام معظم رهبری چند مسئله مهم و حائز اهمیت را در دیدار با خبرگان رهبری مطرح کردند که یکی از آنها مسئله فرهنگ بود. اعضای خبرگان از مسائل فرهنگی ابراز نگرانی کردند و متقابلاً مقام معظم رهبری نیز اظهار نگرانی کردند.

دبیر کل جبهه پایداری با بیان اینکه اصل نظام و انقلاب ما فرهنگی است و به دنبال این اصل،‌ ایستادگی، مقاومت و برخورد با طاغوت به وجود آمد، افزود: اگر بنیان فرهنگ بر اساس اسلام ساخته شود، همه مسائل سیاسی و اقتصادی ما حل می‌شود لذا اگر آبشخور چنین تفکری التقاطی باشد، اسلامی نیست.

وی تاکید کرد: فرهنگ از جنس اقتصاد نیست که اگر مشکلی ایجاد شود بتوان آن را سریعاً‌ برطرف کرد چرا که اگر مشکلات فرهنگی ایجاد شود، بنیان تا ثریا کج می‌رود. بنابراین برخی‌ها از بیانات رهبری استفاده کردند و ای‌کاش دولت هم به شعار دادن بسنده نکند.

آقاتهرانی از تشکیل کمیته مشترکی از چند کمیسیون برای بحث فرهنگی در مجلس خبر داد و گفت:‌ این مسئله به مناسبت بیانات رهبری مطرح می‌شود، البته نباید شعاری برخورد کرد البته گفتن آن لازم اما کافی نیست بنابراین این کمیته باید بتواند با سایر کمیسیون‌ها هماهنگی در این جهت ایجاد کند.

*جلسه‌ مشترکی با وزیر ارشاد پیرامون دغدغه‌های فرهنگی تشکیل می‌دهیم

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین از جلسه مشترک این کمیسیون با وزیر ارشاد خبر داد و متذکر شد: قرار بود جلسه‌ای داشته باشیم که انجام نشد، اما به خاطر اینکه این مسئله جدی‌تر مطرح شود، هرچه زودتر این جلسه را می‌گذاریم.

«درست است که همه نهادها باید به وظایف فرهنگی خود عمل کند اما بخش اجرایی مسائل فرهنگی، دست دولت است و آنها هستند که بودجه را در این زمینه می‌بندند، لذا باید دید که دولت چقدر برای کار فرهنگی سرمایه‌گذاری کرده و به کجا رسیده است.»

*جبهه پایداری خطوط قرمز کار خود را با احزاب مشخص کرده است

وی در ادامه به انتقاد از دروغ‌پردازی‌های جدید علیه جبهه پایداری پرداخت و درباره اینکه برخی می‌گویند آیت‌الله مصباح مخالف حزب شدن جبهه پایداری است، ادامه داد: باید به این افراد گفت کارهای ما بر اساس قاعده است و هیچ موضوعی در جبهه پایداری دنبال نمی‌شود مگر اینکه به تصویب شورای فقاهتی برسد و اگر تایید نشود تصویب شده نیست.

آقاتهرانی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر بحث تفاوت رویکرد ما با احزاب غربی در مرامنامه جبهه نیز آمده است و صحبت‌های مقام معظم رهبری در کرمانشاه فصل‌الخطاب این بحث است.

دبیرکل جبهه پایداری تصریح کرد: اخیراً برخی مصاحبه می‌کنند و در روز روشن دروغ می‌گویند؛  برخی می‌گویند جبهه پایداری تندرو، در اقلیت و بداخلاق است و داستان لاریجانی در 22 بهمن سال گذشته را زنده می‌کنند و می‌خواهند بگویند پایداری این کار را کرده است در حالی که معلوم نیست چه چیزی از این دروغ‌ها گیرشان می‌آید. چراکه اعضای جبهه پایداری به صورت صریح بعد از این قضیه موضع‌گیری کردند.

وی تاکید کرد: باید به این افراد گفت اگر دین ندارید حداقل در دنیای خود مرد باشید و هرچه به دهانتان می‌آید بازگو نکنید. برخی تلاش دارند بگویند پایداری‌ها افراطی‌ عمل می‌کنند اتفاقاً‌ پایداری طبق اصول عمل می‌کند و حتی یک قدم هم از اصول کوتاه نمی‌آید و اگر هم این را افراط و تفریط بدانند اصلاً مهم نیست، برخی نزد من محترم بودند اما این چند روزه صحبت‌هایی را می‌کنند، که جای تعجب دارد.

آقاتهرانی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برای انتخابات پیش رو جبهه پایداری فعالیت‌های خود را آغاز کرده است یا خیر، یادآور شد: پایداری کار فرهنگی می‌کند و بصیرت‌دهی وظیفه ماست، برای خبرگان و مجلس آینده باید بیدار بود و بصیرت داشت و از کارهای ضد ارزش و ضد اخلاق هم پرهیز کرد. اما برخی با اینکه می‌دانند رهبر معظم انقلاب با بداخلاقی مخالف است باز هم بداخلاقی می‌کنند و جالب اینکه جبهه پایداری را متهم به بداخلاقی می‌کنند.

*اگر مجلس به سمت استیضاح وزیر رفت دوستان بدشان نیاید

دبیرکل جبهه پایداری در ادامه ضمن انتقاد از سکوت وزارت ارشاد در برابر توهین رسانه های زنجیره ای به مقدسات اسلام، گفت: اسم این را نمی‌توان غفلت و حواس‌پرتی گذاشت بنابراین اگر مجلس به سمت استیضاح وزیر رفت دوستان بدشان نیاید.

*اقدامات کمیسیون فرهنگی مجلس برای سبک زندگی اقتصاد مقاومتی

آقاتهرانی در خصوص برنامه کمیسیون فرهنگی برای اقتصاد مقاومتی گفت: بحث اقتصاد مقاومتی که حضرت آقا مطرح کردند بخش مهم آن به سبک زندگی باز می‌گردد، که ما نیز بر روی این موضوع کار کرده‌ایم و این موضوع از اولویت‌های کمیسیون فرهنگی بوده و هست. در این زمینه با برخی از مراکز دینی در قم صحبت شده و مرکز پژوهش‌های مجلس در قم در این زمینه قرارداد نوشته که این الان جزء مسئولیت‌های آقای سالک است.

*مخالفت آیت الله مصباح با مدل های 7+8 برای انتخابات آینده

دبیرکل جبهه پایداری درباره جزئیات دیدار هفته گذشته روحانیون مجلس با آیت‌الله مصباح گفت: صحبتی شد که اگر وحدتی بین علما شود بسیار خوب می‌شود، حضرت استاد بیانشان بسیار صریح و روشن است و برای موضوعی اگر بخواهیم کاری کنیم افراد مختلف باید پیشنهاد خود را بدهند و بهترین را انتخاب کنیم اما باید درباره راهکار آن بحث شود.

وی افزود: بنابراین آیت‌الله مصباح با لابی‌گری‌های معمول موافق نیست این درست نیست که 7 یا 8 نفر بنشینند و بیرون از جلسات با یکدیگر چیزی را قطعی کنند و سپس بیایید و نظر خود را به دیگری تحمیل کنند، گو این‌که رأی‌گیری کنند. در هر حال باید به یک اجماع نظر برسیم که افراد آزادانه به سمت اصلح راه یابند.

آقاتهرانی با بیان اینکه ما بعد از انتخابات رفت و آمد با علما و بزرگان را شروع کردیم و شخصاً خودم که طلبه و حوزوی هستم، این رفت و آمد را حفظ کردم، تصریح کرد: ما برای همین خدمت آیات مهدوی کنی، یزدی و جنتی رسیدم و آیت‌الله نوری همدانی و برخی مراجع بزرگوار رسید‌ه‌ام.

*دستور کار جبهه پایداری برای دیدار با آیات مهدوی، یزدی و جنتی

دبیرکل جبهه پایداری از دستور کار این جبهه برای دیدار با آیات مهدوی، یزدی و جنتی خبر داد و گفت: هنوز زمان دیدار پایداری با آیت الله جنتی مشخص نشده است.

وی ادامه داد: بنده دو دیدار با آیت‌الله جنتی داشتم چرا که ایشان با توجه به حساسیتی که درباره امر به معروف و نهی از منکر داشتند. بدین منظور خدمتشان حضور یافتم. پیش‌نویس تهیه شده را خدمت بزرگانی چون آیت‌الله مصباح، آیت‌الله مظاهری و آیت‌الله مهدوی کنی فرستاده بودم.

*پیشنهاد آیت الله جنتی به کمیته امر به معروف مجلس

«آیت‌الله جنتی خیلی زود جواب دادند، داده بودند حقوق‌دانان با جوانب مختلف آن را بررسی کنند. با آقای زرگر و بنده صحبت کردند. نهایتاً قرار شد جلسه‌ای گذاشته شده و ما اخیراً با کمیته امر به معروف و نهی از منکر مجلس خدمت ایشان رسیدیم. جلسه خوبی بود و ایشان یکی از عزیزان قانون‌دان را معرفی کردند که با مجلس در این زمینه همکاری کند تا مشکلات حل شود و برای ارائه به صحن علنی آماده شود.»

*دیدار آقاتهرانی با جلیلی

وی درباره دیدار با سعید جلیلی کاندیدای مورد حمایت این جبهه در انتخابات تصریح کرد: گاهی جلساتی داشتند که من اوایل شرکت می‌کردم، ولی الان کم و بیش آقای بی‌ریا و دوستانی همچون آقای نبویان با ایشان ملاقات داشته‌اند، بنده هم در فرصت مناسب از ایشان و سایر برادرانم دیدار خواهم کرد.

*دعوت از آقاتهرانی به جلسات تقوی

آقاتهرانی درخصوص تشکیل جلسات وحدت اصولگرایان با محوریت تقوی و حضور در این جلسات گفت: از بنده به عنوان جبهه از بنده دعوت نشده، ولی بنده و تک‌تک افراد گاهی دعوت شده‌اند و به اختیار خود تصمیم می‌گیرند.

دبیرکل جبهه پایداری خاطرنشان کرد: این کار تجربه قبلی دارد مانند کمیته‌های 5+6 و 7+8 که گروه‌های مختلف با هم کار می‌کردند، ولی پس از آن همه تجربه کاری بهتر از این‌ها می‌تواند تحقق یابد.

*فاصله گرفتن آیت الله مصباح از پایداری دروغ است

وی فاصله گرفتن آیت‌الله مصباح از جبهه پایداری را دروغ دانست و افزود: ما هر جلسه‌ای که تمام می‌شود بنده هفته بعد خدمت ایشان می‌رسم و گزارش خود را ارائه می‌کنم.

دبیرکل جبهه پایداری درباره رایزنی جبهه پایداری با وزارت کشور برای ثبت قانونی اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم کاری خلاف قانون انجام دهیم چراکه خود را قانونمدار می‌دانیم لذا ما با این دوستان صحبت کردیم و آنها گفتند فعالیت بدون ثبت قانونی در وزارت کشور خلاف قانون است. بنابراین، اگر قانونی شدن به یک ثبت کردن بستگی دارد ما مشکلی در این زمینه نداریم.

آقاتهرانی درباره اینکه آیا تا آخر سال مذاکرات با وزارت کشور برای ثبت جبهه پایداری به نتیجه می‌رسد یا خیر، متذکر شد: وزارت کشور ضوابط خود را دارد و باید تحقیقات خود را درباره هیأت موسس و هیأت امنا انجام دهد و ما نیز از همه این سازوکارها برخوردار هستیم و می‌دانیم که می‌خواهیم چه کاری انجام دهیم.

دبیرکل جبهه پایداری درباره اینکه تعریف جبهه با حزب برای وزارت کشور تفاوت دارد، تاکید کرد: ما تعاریف خود را ارائه می‌دهیم، آنها به ما گفته‌اند باید بگویید که اصول، فکر و ارتباطتان به چه شکل است و ما نیز همه این اطلاعات را به وزارت کشور ارائه داده‌ایم، لذا آنها باید تحقیق کنند و به ما جواب بدهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پس از ثبت قانونی، در جلسات مشترک با وزیر کشور شرکت می‌کنید، گفت: ما به هر حال طبق ضوابط عمل می‌کنیم.

*زمان همایش پایداری 

آقاتهرانی درباره دلیل تعویق زمان همایش جبهه متبوع خود تصریح کرد: برخی در برچسب زدن به پایداری تبحری دیدنی دارند و نمی‌دانم چرا این‌قدر از پایداری هراس دارند که گویا توفیق خود را در تهمت و دروغ می‌بینند، با این حال انشاءالله در آینده نه چندان دور جلسات خود را مدیریت خواهیم کرد و زمان آن پس از تصویب مرامنامه خواهد بود.
 
مشروح این گفت‌وگو را اینجا مطالعه کنید
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها