امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68588
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 62
علیرضا قاسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، از ایجاد چهار بازارچه صنایع‌دستی در ایام نوروز در همدان خبر داد و اظهار کرد: در نوروز 93 ...

علیرضا قاسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، از ایجاد چهار بازارچه صنایع‌دستی در ایام نوروز در همدان خبر داد و اظهار کرد: در نوروز 93 بازارچه تپه هگمتانه با 50 غرفه و بازارچه آرامگاه باباطاهر در 80 غرفه به ارائه و معرفی صنایع‌دستی می‌پردازند.

وی تصریح کرد: دو نمایشگاه صنایع‌دستی نیز در گنبد علویان و حمام محله حاجی در نظر گرفته شده تا بتوان این اقلام را به مسافران نوروزی معرفی کرد.

معاون صنایع‌ دستی سازمان میراث فرهنگی همدان بر ضرورت استقرار بازارچه‌ها در نقاط با محوریت گردشگری تأکید کرد و گفت: تپه هگمتانه و باباطاهر به عنوان مراکز گردشگری پربازدید هستند که استقرار بازارچه‌ها در این مراکز می‌تواند در معرفی آنها اثرگذار باشد.

وی با اشاره به نمایشگاه دائمی در سایت تله‌کابین گنجنامه بیان داشت: با استقرار این نمایشگاه در هر ایام مسافران ضمن بازدید از سایت تله‌کابین با صنایع‌ دستی همدان نیز آشنا می‌شوند.

قاسمی بیان داشت: برگزاری نمایشگاه صنایع ‌دستی در دو منطقه گنبد علویان و حمام حاجی در صورت وجود متقاضی و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام می‌شود که البته هنوز تعداد غرفه‌ها در این دو نمایشگاه مشخص نیست.

وی در پایان افزود: هر سال میزان بازدید از تپه هگمتانه و آرامگاه باباطاهر از گنبد علویان بیشتر است و همین موجب می‌شود بازارچه این دو مکان دیدنی از گنبد علویان پربازدیدتر باشد.
انتهای پیام/89003/غ20/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار