امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68590
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
عبدالمالک شنبه‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام با بیان اینکه اساس کار میراث فرهنگی حفظ و معرفی آثار گردشگری است، گفت: این دستگاه ...

عبدالمالک شنبه‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام با بیان اینکه اساس کار میراث فرهنگی حفظ و معرفی آثار گردشگری است، گفت: این دستگاه اجرایی در راستای حفاظت و صیانت از آثار تاریخی ایلام در حال تلاش است.

وی گفت: استان ایلام یکی از مناطق تاریخی کشور محسوب شده و آثار تاریخی بسیاری دارد که ظرفیت بزرگی در راستای توسعه صنعت گردشگری است.

وی با بیان اینکه بهترین ابزار برای معرفی آثار تاریخی و گردشگری رسانه است، ادامه داد: معرفی استان ایلام در بخش‌های مختلف گردشگری، میراث فرهنگی و ... نیازمند ابزارهای قوی در حوزه فرهنگی بوده که رسانه‌ها در این راه پیشقدم هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه استان ایلام در بخش‌های مختلف طبیعی، تاریخی، گردشگری و صنایع دستی دارای توانمندی و ظرفیت‌های بالا و بی‌نظیری است، اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام به سهم خود در راستای معرفی جاذبه‌های مختلف استان تلاش ویژه‌ای را آغاز کرده است.

شنبه‌زاده تصریح کرد: ظرفیت‌های منحصربه‌فرد گردشگری و طبیعت دلنواز استان باید در آستانه نوروز به منظور جذب گردشگر و مسافران نوروزی بیشتر تبیین و معرفی شود و این مهم با کمک اصحاب رسانه و مطبوعات قابل تحقق است و این دستگاه اجرایی به این موضوع اشراف کامل دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: اصحاب رسانه می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های بسیار بالایی که در اختیار دارند با همکاری و تعامل با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام در زمینه توسعه صنعت گردشگری، و حفاظت از آثار تاریخی استان ایلام به یاری این دستگاه بشتابند.

وی با بیان اینکه جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران در استان ایلام یکی از نیازهای اساسی استان محسوب می‌شود، ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام با کمک و تعامل اصحاب رسانه در این راه گام‌های ارزشمندی را برداشته است.
انتهای پیام/2246/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها