امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68599
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سید باقر خسروشاهی، مدیر حوزه علمیه استان تهران در بیان ارتباط بین حوزه علمیه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سید باقر خسروشاهی، مدیر حوزه علمیه استان تهران در بیان ارتباط بین حوزه علمیه و سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: شرایط فعلی بهترین زمان برای تعامل حوزه و سازمان اوقاف است زیرا طبق آمارها حدود 6500 طلبه در استان تهران در سطح یک و 2500 طلبه نیز در سطح دو در حال تحصیل هستند و با توجه به جمعیت تهران، حدود 25 هزار طلبه برای تبلیغ در شهر تهران احتیاج است.

مدیر حوزه علمیه استان تهران گفت: اگر بخواهیم انقلاب در آینده به دست افراد نخبه و خوب قرار بگیرد، نیازمند کمک و یاری اوقاف هستیم زیرا با موقوفات موجود می‌توان مدارس و حوزه‌ها را احیا کرد.

وی در خصوص موقوفات برخی حوزه های علمیه اذعان داشت: باید در بررسی شرایط زیست و تحصیل کل حوزه‌های علمیه تجدید نظر کنیم زیرا بسیاری از آنان، موقوفات زیادی دارند که حتی حوزه علمیه از بین رفته است اما موقوفاتش همچنان وجود دارد.

مدیر حوزه علمیه استان تهران گفت: پیشنهاد می‌کنم موقوفات حوزه‌ها در یکجا تجمیع شود و فردی زیر نظر اوقاف و حوزه علمیه، درآمد حاصل از موقوفات را در حوزه های علمیه هزینه کند.

حجت الاسلام خسروشاهی افزود: در جهش روحانیت به تربیت مبلغ‌های بیشتر ، نیازمند همیاری و همکاری اوقاف و حوزه‌ها هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار