امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68605
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی پور مختار، رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت وقف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی پور مختار، رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت وقف در جامعه گفت: یکی از مسائل مورد توجه مکتب اسلام برای گسترش عدالت اجتماعی، وقف است.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس ادامه داد: سنت حسنه وقف یکی از حسنات موکد و از باقیات الصالحات است که مورد تاکید آیین اسلام است.

وی با بیان اینکه وقف در واقع بستری است، جهت خدمت به جامعه، فرهنگ، دین و نیازمندان، تصریح کرد: فرهنگ وقف در جامعه امروزی، باید نمو و گسترش پیدا کند، زیرا حجم رویکرد به وقف از سوی مردم، نسبت به پاره‌ای از مقاطع تاریخ کمتر است و ما باید با تبلیغ در این مورد، مسائل وقف را احیا کنیم.

رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه باید با استفاده از سیاست‌های تشویقی، ترویج این امر را در بین مردم و واقفان گسترش دهند.

پورمختار بیان داشت: تمام دستگاه‌های تبلیغی و اجرایی کشور موظف‌اند در جهت اعتلای فرهنگ وقف در جامعه، با همدیگر همکاری کرده و زمینه‌های شکوفایی آن را فراهم آورند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال سازمان اوقاف و امور خیریه می‌تواند با اطلاع رسانی دقیق از آثار مثبت وقف و یا از طریق مبلغان دینی، جایگاه و اهمیت وقف را در جامعه مشخص کند تا زمینه گرایش مردم به وقف فراهم آید.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به قدیمی بودن برخی قوانین در زمینه وقف، شاهد برخی محدودیت‌ها هستیم اما می‌توان گفت که مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل دارد تا این مهم را برطرف و بروزرسانی کند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها