امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68616
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) در سخنان پیش از خطبه خود در نماز جمعه با بیان اینکه 14 اسفندماه سالروز ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) در سخنان پیش از خطبه خود در نماز جمعه با بیان اینکه 14 اسفندماه سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره)‌است، اظهار داشت: در 14 اسفند 57 درست 22 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی به دست امام راحل تأسیس شد.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه این ایام روز احسان و نیکوکاری ثبت و نامگذاری شد، افزود: کمیته امداد خمینی(ره) در سی و پنجمین سالگرد خود به عنوان نهاد مسئول، امین و صادق با همکاری اقشار مختلف مردم، کمک‌های دولت، رؤسای قوا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه و جماعات، همکاری‌های صمیمانه قوه سه‌گانه و همچنین عنایات خاص و هدایت‌های مقام معظم رهبری در خدمت بهترین مخلوقات خدای متعال خدمتگزار است و این امر را برای خود عبادت می‌داند، ‌چرا که نهاد کمیته امداد خود به عنوان عبادتگاه محسوب می‌شود.

انواری بیان داشت: در طول بیش از سه دهه کمیته امداد خمینی(ره) از طریق کمک‌های خالصانه توانسته بر تقویت سرمایه اجتماعی که یکی از اجزای ثروت ملی است، نقش‌آفرین باشد.

وی ادامه داد: برگزاری جشن نیکوکاری در 14 اسفند نشان از همت بلند مردم است به طوری که امسال در 14 اسفند در مدارس کل کشور، در 15 اسفندماه در مساجد و پایگاه‌های امداد بسیج و همچنین در جمعه 16 اسفندماه در پایگاه‌های نماز جمعه مردم مهرورزی به دیگران را به نمایش گذاشتند.

سرپرست کمیته امداد خمینی(ره) با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توسط مقام معظم رهبری، گفت: کمیته امداد خمینی(ره) برای تحقق اهداف بلند مقام معظم رهبری برنامه‌های خود را در سه محور پیش‌بینی کرده است.

انواری ابراز داشت: مشارکت عمومی، توانمندی و سلامت خانواده محرومین و اصلاح سبک زندگی در خانوارهای نیازمند سه محور اصلی برنامه‌های کمیته امداد خمینی(ره) است.

وی متذکر شد: کمیته امداد خمینی(ره) برای گسترش مشارکت مردم و ایجاد حس همگرایی مردم و صیانت از آن در تعامل با نظام برنامه‌های مختلفی را پیش‌بینی کرده است.

سرپرست کمیته امداد خمینی(ره) در ادامه به ایجاد توسعه شبکه مردمی نیکوکاری با محوریت با مساجد کشور اشاره کرد و بیان داشت: ایجاد توسعه شبکه مردمی نیکوکاری با بهره‌مندی از الگوی مدیریت محله‌ای یکی دیگر از اقدامات این نهاد در سال جدید بوده است.

انواری با اعلام اینکه مسجد به عنوان مرکز و فرهنگ‌سازی دین و همچنین مکانی برای برقراری ارتباط نزدیک‌تر مردم مورد توجه است، افزود: نقش مسجد به عنوان گسترده‌ترین شبکه فراگیر اجتماعی و پایگاه معرفت و روشنگری و استقامت ملی می‌تواند مرکزیت یابد.

به گفته سرپرست کمیته امداد خمینی(ره) در حال حاضر مراکز نیکوکاری در مساجد با همکاری مردم و پشتیبانی کمیته امداد خمینی(ره) در حال شکل‌گیری و توسعه است.

وی متذکر شد: شبکه اجتماعی نیکوکاری با محوریت مسجد می‌تواند روح حماسی را در محله زنده نگاه دارد و همچنین حس همدردی عمومی را گسترش دهد.

انواری با اعلام اینکه کمیته امداد خمینی(ره) در حوزه توانمندی و سلامت خانواده محرومین تلاش کرده آثار تحریم‌ها و محدودیت‌های گذشته خانواده محرومین را تقلیل دهد، اظهار داشت: این نهاد درصدد است استعدادهای بالقوه را فعلیت بخشد و به توانمندی‌های جدید در حوزه فکری و علمی توجه ویژه‌ای داشته باشد.

سرپرست کمیته امداد خمینی(ره) گسترش فرهنگ کار و تلاش به عنوان رسالت و تکلیف دینی، تقویت خوداتکایی، افزایش ضریب سازگاری و ایجاد نگاه نوآورانه برای ارزش‌های جدید را از جمله اقدامات کمیته امداد خمینی(ره) برشمرد.

وی با اشاره به محور سرمایه‌گذاری در اصلاح سبک و شیوه زندگی خانواده محرومین، گفت: این امر از دیگر برنامه‌های این نهاد است چرا که سبک زندگی بسیاری از پدیده‌های اجتماعی را شامل می‌شود و پیامبران الهی برای ترویج سبک زندگی و الگوسازی آمده‌اند.

انواری با اشاره در تلاش کشورهای غربی برای القای سبک زندگی غربی در کشور، گفت: القای سبک زندگی غربی در کشور در حال حاضر موجب بروز چالش های فراوانی در عملیاتی کردن سبک زندگی دینی شده است.

سرپرست کمیته امداد خمینی(ره) با تاکید بر ضرورت توجه به هشدارهای مقام معظم رهبری در این باره، گفت: باید در این خصوص علاج واقعه قبل از وقوع صورت گیرد و این امر نباید تبدیل به بحران شود.

وی متذکر شد: مدرنیته به دنبال اغفال انسان‌ها است تا عفونت را وارد زندگی آنها کند، بر همین اساس باید به این مسئله توجه شود.

انواری با بیان اینکه میان سبک زندگی و آسیب‌های اجتماعی ارتباطی دوسویه وجود دارد، بیان داشت: هیچ دولتی نمی‌تواند بدون ایدئولوژی تمدن‌سازی کند.

وی بیان داشت: کشتار مردم مظلوم در جهان حکایت از افول غرب دارد و تقلید از آن جز ذلت چیزی را به دنبال ندارد.

سرپرست کمیته امداد خمینی(ره) گفت: کمیته امداد خمینی(ره) تلاش دارد هدایت‌های مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در خانواده‌های محرومین هدایت کند.

انواری ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس، کاهش افسردگی، ایجاد روحیه تعاون،‌ ارتقاء آگاهی‌های عمومی، پیشگیری از مهاجرت‌های بی‌رویه از روستاها به شهرها، کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و تقویت بنیان خانواده را از جمله اثرات مثبت اقدامات این نهاد عنوان کرد.

وی با بیان اینکه یکی از شروط داشتن اقتصاد سالم، عدالت اجتماعی است، گفت: در این باره توجه به فریضه زکات می‌تواند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد، چرا که فریضه زکات در راستای تحقق مردم‌سالاری دینی به عنوان پل ارتباطی مردم و نظام اسلامی نقش ایفا می‌کند.

انواری متذکر شد: لازم است دولت با بهره‌گیری از زکات و با استفاده از منابع در اختیار بسیاری از مشکلات مردم بخصوص در روستاها را مرتفع سازد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها