امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68645
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، بشار جعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد، با اشاره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، بشار جعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد، با اشاره به سخنان اخضر ابراهیمی در مورد نامزدی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه تاکید کرد که انتخابات یک مسئله داخلی است و هیچ طرفی در دنیا حق ندارد درباره آن اظهار نظر کند.
 
بر اساس گزارش های رسانه‌ای، اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل گفته بود که نامزدی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه مخالفان این کشور را از شرکت در مذاکرات ژنو باز می دارد.

بشار جعفری در خصوص مرتبط کردن مسأله انتخابات ریاست جمهوری سوریه با گفتگوهای ژنو تأکید کرد: انتخابات در هر کشور کاملا، مسأله‌ای داخلی است و هیچ طرفی در دنیا حق ندارد درباره آن اظهار نظر کند، چه این انتخابات در سوریه باشد یا آمریکا یا فرانسه و یا انگلیس.

وی افزود: مجلس از دیروز در حال بررسی قانون انتخابات ریاست جمهوری، پارلمانی، شهرداری است و نه فقط انتخابات ریاست جمهوری که طبق قانون در ژوئیه آینده برگزار می‌شود.

بشار الجعفری: ملت و دولت سوریه اجازه نخواهند داد که کسی در انتخابات این کشور دخالت کنند.

بشار جعفری اظهار داشت: دولت‌هایی که در حق مردم سوریه مرتکب اشتباه شده‌اند و هزاران نفر از سوری‌ها را به کشتن داده‌اند، باید بازخواست شوند.

وی افزود که تروریستهایی که مردم سوریه را به قتل رسانده‌اند با حمایت کشورهایی آموزش دیده‌اند که اکنون برخی از آنها عضو شورای امنیت و بعضی هم متأسفانه عضو دائمی این شورا هستند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد، درباره سکوت غرب در قبال حمله به محموله شیمایی سوریه در بندر لاذقیه، اظهار تأسف کرد.

بشار جعفری گفت: متأسفانه شاهد سکوت رسانه‌های غربی و بسیاری از اعضای شورای امنیت درباره این حادثه بودیم، و هیچ واکنشی از سوی این شورا یا دبیرخانه سازمان ملل متحد درباره این حادثه مطرح نشد.

جعفری خاطرنشان کرد: این درحالی است که در صورت هدف قرار گرفتن محموله شیمیایی در بندر لاذقیه، فاجعه‌‌ای در این منطقه روی می‌داد.

وی ادامه داد: صرف نظر از "زیگرید کاگ" هماهنگ کننده هیأت مشترک سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح شیمیایی در سوریه که در حال انجام کامل وظایف خود می‌باشد؛ بقیه کسانی که در حال تعامل با این موضوع حساس هستند پایبندی اخلاقی ندارند؛ و این افراد باید اعلام می کردند که باندهای تروریستی و مسلح به کاروان سلاح شیمیایی حمله کرده‌اند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها