امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68650
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روسیه امروز جمعه خواستار حضور ناظرانی از اروپا برای نظارت بر همه‌پرسی روز یکشنبه در شبه جزیره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روسیه امروز جمعه خواستار حضور ناظرانی از اروپا برای نظارت بر همه‌پرسی روز یکشنبه در شبه جزیره کریمه شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرده از مسئولان سازمان امنیت و همکاری اروپا و دفتر نهادهای حقوق بشری این سازمان می‌خواهد دعوت مسکو برای نظارت بر همه‌پرسی کریمه را قبول کنند.

بحران سیاسی در اوکراین ابتدا در نوامبر 2013 و پس از آن آغاز شد که ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری سابق اوکراین با هدف برقراری روابط نزدیک‌تر با روسیه از امضای توافقنامه‎ی تجاری با اتحادیه‎ی اروپا سر باز زد.

به دنبال این موضوع، ناآرامی‌ها و اعتراضات خیابانی شدت گرفت تا پارلمان اوکراین رأی به برکناری یانوکوویچ از قدرت بدهد. این اقدام، تنش‌های سیاسی در شبه جزیره کریمه که حدود 60 درصد ساکنان آن را روس‌تبارها تشکیل می‌دهند را به همراه داشت.

پارلمان کریمه گفته است که یکشنبه هفته آینده (16 مارس) یک همه پرسی برگزار خواهد شد که در آن درباره پیوستن کریمه به روسیه یا ماندن در اوکراین تصمیم‌گیری خواهد شد. مجلس علیای پارلمان روسیه گفته است که اگر کریمه بخواهد بخشی از آن کشور باشد، از آن حمایت خواهد کرد.
 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها