امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68661
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، منابع رسانه‌ای روس امروز از قول «نیکولای بوردیوژا» افزودند: ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، منابع رسانه‌ای روس امروز از قول «نیکولای بوردیوژا» افزودند: این حملات اطلاعاتی از خاک اوکراین با هدف ایجاد بی‌ثباتی در برخی از کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد، طی روزهای گذشته شاهد ورود کارشناسان اطلاعاتی از کشورهای عضو پیمان ناتو به خاک اوکراین بودیم که با هدف تاثیر بر روند سیاسی تحولات و همچنین بدست گیری کنترل اطلاعاتی کشورهای منطقه وارد خاک این کشور شدند.

به گفته این مقام سازمان منطقه‌ای، فعالیت مشکوک ناتو در مرز با بلاروس نگرانی‌هایی در میان جامعه کشورهای همسود بوجود آورده است که نمیتوان براحتی از آن گذشت.

وی با این وجود تاکید کرد، احتمال اثرگذاری فعالیت‌های جاسوسی ناتو بیش از هر کشور دیگری روسیه و بلاروس را تهدید می‌کند، اما بایستی با دقت فعالیت‌های آنان را زیر نظر بگیریم.

بوردیوژا تاکید کرد، بنابراین سازمان امنیت جمعی در حال حاضر تنها اقدامات متقابل را تنها در کشورهای روسیه و بلاروس برنامه ریزی خواهد کرد و بایستی در انتظار حوادث آینده باشیم.

بوردیوژا که در اجلاس مجلس دومای روسیه در مورد تحولات منطقه و تاثیر آن به فعالیت سازمان پیمان امنیت جمعی روسیه صحبت می‌کرد، همچنین گفت: اوکراین عضو سازمان پیمان امنیت جمعی نیست بنابراین هیچ گونه اقدامی برای وضعیت اوکراین در چارچوب این سازمان برنامه‌ریزی نشده است.

به گفته وی، در اوکراین نزاع و جنگ داخلی بوده و روسیه تنها مجبور شد‌هاست به اقداماتی برای حفاظت از مردم روس‌تبار ساکن در اوکراین بپردازد.

وی همچنین در پایان افزود، بی‌ثباتی‌ها در اوکراین نقض گسترده حقوق بشر از سوی گروه‌های غیرقانونی با حمایت و پشتیبانی است و مشروعیتی ندارد.

به‌ اعتقاد تحلیلگران مسائل سیاسی، آنچه در اوکراین می‌گذرد آغاز یک روند نسبتا طولانی است که آمریکا و غرب با هدف تضعیف و حتی فروپاشی روسیه و به‌ حداقل رساندن نقش آن در مناطق پیرامون و به ‌ویژه آسیای مرکزی و قفقاز دنبال خواهند کرد.

بنابراین در محافل کارشناسی و رسانه‌ای منطقه امروزه این پرسش مطرح است که بعد از اوکراین نوبت چه کشوری خواهد بود؟ در این رابطه هیچ یک از جمهوری‌های آسیای مرکزی استثنا نخواهند بود ولی فعلا وجود مجموعه‌ای از عوامل داخلی و خارجی شرایط قزاقستان و قرقیزستان را حساس‌تر از دیگر کشورها کرده است.

سازمان پیمان امنیت جمعی شامل ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان بوده و صرف نظر از خودداری اوکراین برای عضویت در آن، وضعیت فعلی این کشور در حال حاضر سایر کشورهای این محدوده را تحت تأثیر قرار داده‌ است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها