امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68677
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری فارس پایگاه خبری النشره نوشت: حزب الله همان گونه که با تصمیم راهبردی پا به میدان جنگ در سوریه گذاشت هرگز بدون تصمیمی مشابه آنجا را ...

به گزارش خبرگزاری فارس پایگاه خبری النشره نوشت: حزب الله همان گونه که با تصمیم راهبردی پا به میدان جنگ در سوریه گذاشت هرگز بدون تصمیمی مشابه آنجا را ترک نخواهد کرد؛ این را منابعی نزدیک به حزب الله تاکید کرده اند و می گویند آنچه که از امکان عقب نشینی حزب الله از درگیری های سوریه  پس از سقوط شهر یبرود و پاکسازی مناطقی در قلمون و ریف دمشق و ایمن شدن مناطق مرزی سوریه با لبنان شایعه شده است صحت ندارد.

منابع حزب الله به النشره گفتند: خروج حزب الله از سوریه با راه حل نهایی بحران این کشور و تصمیم خارجی ها در حمله به سوریه در ارتباط است زیرا اگر حزب الله از سوریه خارج شود و پس از آن متجاوزان تصمیم به وضع نقشه هایی جدیدی برای حمله به سوریه بگیرند چه باید کرد؟

این منابع تاکید کردند: موضوع عقب نشینی از سوریه اکنون اصلا مطرح نیست و تحلیل و تفسیرها درباره اینکه تحولات اوضاع در داخل لبنان می تواند بر ماموریت حزب الله در سوریه تاثیر داشته باشد خنده دار است.

منابع حزب الله افزودند: قاطعانه می گوییم که دولت و بیانیه وزارتی و همچنین انتخابات ریاست جمهوری و آنچه که از رویدادهای سیاسی و امنیتی در لبنان پیش رو داریم برای حزب الله در یک کفه و حضورش در درگیری های سوریه در کفه دیگر میزان است یعنی پرونده سوریه برای حزب الله پرونده منطقه ای و بین المللی بزرگی و بزرگ تر از لبنان و مشکلات داخلی با همه جزئیات آن است.

منابع حزب الله گفتند: شاید در سال 2014 کنونی نیروهای حزب الله از سوریه خارج نشوند زیرا بحران سوریه که چند سال به طول انجامیده بعید است که ظرف چند ماه آینده خاتمه یابد.

این منابع تصریح کردند: ما اکنون در یک چهارم پایانی بحران سوریه هستیم و حل نهایی بحران سوریه در میدان جنگ به دست خواهد آمد و مشخص نشدن زمانی برای برگزاری دور جدید کنفرانس ژنو 2 برای این است که مشخص شود در میدان جنگ چه حوادثی روی خواهد داد و مقابله با گروه های مسلح تنها راه نهایی کردن امور و رسیدن به راه حل نهایی برای بحران سوریه است.

منابع حزب الله گفتند سقوط یبرود نزدیک است و همه ورودی ها به این شهر کاملا تحت کنترل است اما راه حل مسالمت آمیز نیز با تسلیم شدن افراد مسلح و مطابق با شروط نظام سوریه مطرح است.

منابع حزب الله در پایان گفتند: حزب الله تصمیم خود را جدی گرفته است عقب نشینی از سوریه به این زودی ها ممکن نیست و هر صدایی که از درون جریانی در داخل لبنان بلند شود حزب الله را متاثر نخواهد کرد حزب الله تا زمانی که ماموریت خود را در سوریه به پایان نرساند در آنجا باقی می ماند و ماندن حزب الله در سوریه در درجه نخست در راستای حفاظت از لبنان است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار