امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6868
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 87
عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی امروز تهران شاهد رگبارهای پراکنده باران و وزش باد است، ...

عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی امروز تهران شاهد رگبارهای پراکنده باران و وزش باد است، اظهارداشت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد که امواج کم دامنه ناشی از سامانه بارشی روی شرق دریای مدیترانه تا پایان هفته جاری به تناوب از نیمه شمالی کشور عبور می‌کند و سبب ناپایداری جو به صورت وزش باد، رگبارهای موقتی باران گاهی با رعد و برق و تگرگ در مناطق مختلف می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه دمای هوای پایتخت طی روزهای آینده با روند کاهشی همراه است، افزود:ب یشینه دمای هوای پایتخت طی امروز 27درجه و کمینه دمای هوا در این کلان‌شهر در صبح فردا 16درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

به گفته وی، البته این روند کاهش دما به کندی صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: از بعدازظهر امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه و قزوین شاهد ناپایداری جو به صورت وزش باد، رگبارهای موقتی باران گاهی با رعد و برق و تگرگ خواهیم بود در این روز بارش در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان از شدت بیشتری برخوردار است.

امیدوار شهری یادآور شد: طی روز یکشنبه در استان‌های همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان و شمال اصفهان نیز وضعیت جوی مزبور پایدار خواهد بود و  بارش در این روز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان از شدت بیشتری برخوردار است.

این مقام مسئول همچنین بیان داشت: در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، آذربایجان شرقی، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اردبیل، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، اصفهان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز طی روز دوشنبه وضعیت جوی فوق برقرار است به طوریکه بارش در این روز در استان‌های واقع در دامنه‌های غربی زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز از شدت بیشتری برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: از عصر شنبه و طی روز یکشنبه باد و گرد و خاک در برخی نقاط استان‌های ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها