امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68681
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام بلندپایه دولت آمریکا گفته دیپلمات‌ها و کارشناسان کشورهای 1+5 و ایران در آستانه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام بلندپایه دولت آمریکا گفته دیپلمات‌ها و کارشناسان کشورهای 1+5 و ایران در آستانه برگزاری دور دیگری از مذاکرات هسته‌ای در وین در هفته آینده نیروهای کارشناسشان را افزایش داده‌اند تا بتوانند با یکدیگر تماس‌های ممتد و تقریباً دائمی داشته باشند. 

طبق گزارش پایگاه خبری المانیتور، طرفین تقریباً درباره اینکه تخفیف تحریم‌ها در توافق نهایی به صورت گام به گام و مبتنی بر اقدامات ایران باشد، توافق کرده‌‌اند.

مقام ارشد دولت آمریکا گفته مذاکرات جامع بین طرفین تنها به سه روز در ماه محدود نخواهد بود. وی افزود: «به عنوان مثال کارشناسان ما یک هفته کامل را در وین گذراندند تا درباره موضوعات مختلف به طور مفصل صحبت کرده و راههای رسیدن به توافقی جامع را بررسی کنند. آنها وقتی که در وین نیستند هم به پایتخت‌هایشان برمی‌گردند و درباره مسائل فنی مختلفی که بخشی از مذاکرات هستند، صحبت می‌کنند.»

این مقام آمریکایی تأکید کرده وندی شرمن، سرپرست تیم مذاکره کننده آمریکا در مذاکرات ایران و 1+5، هفته گذشته با تک تک مدیران سیاسی کشورهای 1+5 صحبت کرده است. وی گفته تنش در روابط آمریکا با روسیه درباره اوکراین ظاهراً اثری بر این مذاکرات نگذاشته است و واشنگتن امیدوار است که این اتفاق نیفتد.

بروک اندرسون، معاون اسبق نماینده آمریکا در سازمان ملل به عنوان مشاور ارشد وندی شرمن به جمع تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا اضافه شده است. این مقام آمریکایی همچنین گفته واشنگتن چندین کارشناس و مقام دیگر از وزارت انرژی آمریکا را به تیم مذاکره کننده هسته‌ای خود اضافه کرده که در وین به جمع مذاکره‌کنندگان خواهند پیوست.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها