امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68683
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جدیدترین خبرهای به دست آمده از نبرد شهر یبرود حکایت از آن دارد که یگان‌های ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جدیدترین خبرهای به دست آمده از نبرد شهر یبرود حکایت از آن دارد که یگان‌های ارتش سوریه در حال پیشروی به سمت بیمارستان «الامل» در عمق منطقه شرقی یبرود هستند و تلاش دارند، با بیرون راندن عناصر مسلح از آن، کنترل آن را در دست گیرند.

منابع میدانی سوری در این ارتباط تاکید می‌کنند که پیشروی یگان‌های پیاده نظام ارتش سوریه با حمایت آتش توپخانه ارتش برای تضعیف مواضع گروه‌های تروریستی همچنان ادامه دارد.

اما کانون درگیری‌ها در یبرود مرکز این شهر گزارش شده است و هم اکنون درگیری‌های شدید و سختی میان نیروهای ارتش سوریه با عناصر مسلح در جریان است.

این منبع نظامی سوری در ادامه تاکید کرد: بسیاری نبرد یبرود را بسیار سخت‌تر از نبرد القصیر می‌دانند و تاکنون ارتش سوریه با موفقیت‌هایی که در این نبرد به دست آورده ثابت کرده که سخت‌ترین نبردها و مناطق نیز برای آن آسان است و مانعی به شمار نمی‌آید و ارتش سوریه می‌تواند، نقشه‌ها و برنامه‌های ریخته شده را در هر نقطه از سوریه به اجرا بگذارد.

منبع مذکور تصریح کرد: ارتش سوریه در حال حاضر بر بخش‌هایی از کوی‌های شرقی شهر یبرود تصرف کرده و مواردی از فرار عناصر مسلح به منطقه جنوبی مشاهده شده که امن‌تر از مناطق دیگر هم اکنون به شمار می‌آید.

این تغییر و تحولات نشان می‌دهد، نبرد یبرود با فروپاشی روحیات و معنویات گروه‌های مسلح و مواضع و مقرهای منهدم شده و از بین رفته آنها به زودی با پیروزی ارتش سوریه پایان خواهد یافت، به ویژه آنکه گزارش‌هایی از بروز اختلافات میان گروه‌های مسلح در این شهر نیز به گوش می‌رسد.

این درحالی است که باید توجه داشت در جریان انهدام مواضع و مقرهای عناصر مسلح در شهر یبرود به دست یگان توپخانه ارتش سوریه شمار زیادی از سرکردهای این گروه‌ها به هلاکت رسیده‌اند که تضعیف صفوف و سردرگمی آنها را درپی داشته است.

اما درباره فرار عناصر مسلح که اغلب آنها را تروریست‌های وابسته به «جبهه النصره» تشکیل می‌دهند، گزارش شده که جبهه النصره برای جلوگیری از فرار عناصر خود اقدام به ایجاد موانعی نظامی در مسیر «فلیطه – رنکوس» کرده تا مانع فرار آنها شود. این موضوع نشان می‌دهد که این گروه‌ها تحت فشار شدید قرار دارند، به ویژه آنکه تمام راه‌ها امدادی و کمک رسانی به این گروه‌ها قطع شده است.

به این ترتیب شهر یبرود برای گروه‌های مسلح سقوط کرده به شمار می‌آید تا با سقوط آن مهمترین و بارزترین پایگاه گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه سقوط کرده تلقی شود و این بدون تردید بازتاب‌هایی منفی نه تنها بر تمام جبهه‌های قلمون که بر روند نبردها در سایر مناطق سوریه می‌گذارد.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار