امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68691
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 224
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، سرانجام ارتش و نیروهای مسلح سوریه صبح روز جمعه عملیات خود جهت آزادسازی شهر ...

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، سرانجام ارتش و نیروهای مسلح سوریه صبح روز جمعه عملیات خود جهت آزادسازی شهر «یبرود»، یکی از مهمترین پایگاه‌ها و کانون‌های تجمع و فعالیت‌ گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه را آغاز کردند.

این عملیات درحالی آغاز شد که نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه از یک سو شهر یبرود را به طور کامل محاصره کرده‌اند و از سوی دیگر از پشتیبانی آتش توپخانه و نیروی هوایی بهره می‌برند که مواضع و مقرهای گروه‌های مسلح در یبرود را که عمدتا وابسته به «جبهه النصره» هستند، هدف قرار می‌دهند.

عملیات ارتش سوریه از محور شرقی یبرود آغاز شد و هنوز ساعاتی از آغاز این عملیات نگذشته بود که ارتش سوریه موفق به نفوذ داخل این شهر از محور شرقی آن شد و ضمن درگیری با عناصر مسلح در شهرک صنعتی و ورودی شمال شرقی و میدان «القلیح» مواضع خود در ورودی‌های شرقی و شمال شرقی یبرود را مستحکم کرد.

این درحالی است که دیگر واحدهای ارتش سوریه مستقر در ورودی جنوبی شهر یبرود نیز موفق شدند، شماری از تروریست‌ها را دستگیر کنند که قصد فرار از این نقطه به مناطق دیگر را داشتند. 
 


 

هلاکت 500 تروریست/پیشروی تا میدان اصلی یبرود/تسلط بر بزرگ‌ترین بیمارستان میدانی

یک منبع میدانی سوری در گفت‌وگو با فارس درباره عملیات‌های ارتش سوریه گفت که از زمان آغاز عملیات ارتش در شهر بیرود بیش از 500 تروریست به هلاکت رسیده‌ و شمار زیادی نیز زخمی شده‌اند.

این منبع آگاه سوری در ادامه افزود: هم اکنون یگان‌های ارتش سوریه در حال پیشروی به سمت میدان اصلی شهر یبرود هستند، در حالی‌که پیشتر تمام ساختمان‌های اطراف میدان را از وجود عناصر مسلح پاکسازی کرده‌اند.

وی تصریح کرد: نیروهای ارتش سوریه کنترل مسجد جامع بزرگ «الاخضر» و کلیسای کاتولیک این شهر را در دست دارند و 2 کیلومتر در شهر یبرود پیشروی داشته‌اند.

 کمین جبهه النصره برای جبهه اسلامی

 از زمان آغاز عملیات ارتش سوریه برای آزاد سازی یبرود، بسیاری از عناصر مسلح وابسته به گروه‌های تروریستی که خود را در وضعیت سخت و دشواری می‌بینند، فرار را بر ماندن و مبارزه با ارتش سوریه ترجیح می‌دهند، به همین دلیل شاهد گسترش پدیده فرار عناصر مسلح از جبهه‌های مختلف یبرود هستیم.

جبهه النصره برای مقابله با فرار تروریست‌ها از جبهه‌های نبرد در یبرود اقدام به نصب کمین و موانع نظامی کرد تا در یکی از این کمین‌ها، عناصر وابسته به جبهه اسلامی که قصد فرار از یبرود به رنکوس را داشتند، هدف قرار داده و آنها را به قتل برساند.
  


 

هلاکت «ابو عزام الکویتی»، معاون سرکرده جبهه النصره در یبرود

 شاید یکی از مهمترین خبرهای رسیده از نبردهای یبرود هلاکت «ابو عزام الکویتی»، معاون سرکرده جبهه النصره در یبرود باشد.

«ابو عزام الکویتی» مسئول ربودن راهبه‌های شهر «معلولا» و امضا کننده قرارداد آزادی این راهبه‌ها از سوی جبهه النصره بود که چند رو پیش آزاد شدند و در فیلم منتشره از سوی جبهه النصره در خصوص آزادی راهبه‌ها نشان داده شد که وی مسئول و ناظر بر قرارداد مبادله راهبه‌ها و زنان وابسته به این گروه توسط طرف سوری بود.

همچنین باید از هلاکت یکی دیگر از برجسته‌ترین سرکردگان النصره در منطقه یبرود به نام «ابو عدی» یاد کرد.

 درخواست‌های کمک النصره/فرار آزادگان

شرایط سخت و دشوار حاکم بر نبردهای یبرود جبهه النصره را در همان اولین روز آغاز نبردها واداشت تا از گروه‌های دیگر تروریستی از جمله «جبهه اسلامی» در منطقه «الرحیبه» در خواست کمک کند که تاکنون پاسخی از سوی آن دریافت نکرده است.

از سوی دیگر خسارات سنگین وارده به صفوف گروه تروریستی موسوم به «آزادگان»، عناصر این گروه را وادار به عقب نشینی و فرار از جبهه‌های نبرد کرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها