امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68699
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 51
اسماعیل منصوری لاریجانی، محقق و پژوهشگر ایرانی، استاد دانشگاه اهل بیت(ع)  در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

اسماعیل منصوری لاریجانی، محقق و پژوهشگر ایرانی، استاد دانشگاه اهل بیت(ع)  در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرو منویات مقام معظم رهبری درباره دغدغه‌های فرهنگی کشور گفت: من در این زمینه خیلی حرف برای گفتن دارم اما باید از تاریخچه دغدغه‌های رهبری آغاز کنم که اینجا مجال آن نیست، ایشان از زمان ریاست جمهوری‌شان در این زمینه دغدغه داشتند تا به اکنون.

وی در ادامه افزود: به اعتقاد من باید نهضتی در حوزه فرهنگ کشور ایجاد شود. الان بازدهی فعالیت‌های فرهنگی باید در حوزه دولت و غیر دولت مشاهده شود، خیلی‌ وقت‌ها دولت در حال ایجاد چالش است، به طور مثال صدا و سیما مثل یک بدنه آسیب‌زا شده است، باید همه معضلات این بخش‌ها رفع شود.

منصوری لاریجانی در ادامه افزود: در حوزه اندیشه و معرفت باید نهضت فکری ایجاد کنیم، از کارهای تبلیغاتی، صوری و شعاری اجتناب کنیم که نه تنها نتایج خوبی در بر ندارد بلکه تبعات منفی هم دارد، از دین نباید یک شعار بسازیم، چرا که این دین هیچ اثری در زندگی نخواهد داشت.

منصوری لاریجانی با تأکید بر اینکه باید یک زمانی درباره بحث فرهنگ، اندیشه و اندیشه فرهنگی کار کنیم، توضیح داد: در این دو مقوله حرف زیاد است، توجه به بحث‌ زیر ساخت‌های فرهنگ، اندیشه‌سازی را ممکن می‌کند، باید مباحث در اندیشه‌های مردم رسوخ کند. دین ما دین اندیشه است اگر خداوند کتاب قرآن را چاپ می‌کرد و دست ما می‌داد ما این را کار فرهنگی می‌گفتیم، ولی خداوند آیه به آیه با ما سخن و گفت‌وگو می‌کند و پیامبر (ص) هم لحظه به لحظه و طی 23 سال با مردم گفت‌وگو می‌کند.

وی در پایان گفت: پیامبر(ص) تلاش دارد تا پیام خود را در اندیشه‌های مردم رسوخ دهد وگرنه یک قرآن خوب و نفیس از سوی خدا می‌آمد و هیچ دغدغه‌ای هم نبود بنابراین مهمترین نکته در حوزه فرهنگ همین کار تدریجی اما مؤثر و عقلانی است که باید انجام دهیم.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها