امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۲۲:۳۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 687
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 490
محمد گلشنی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: توصیه می‌شود برای کودکان از ۶ ماهگی از کرم ضدآفتاب مخصوص کودکان استفاده ...

محمد گلشنی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: توصیه می‌شود برای کودکان از ۶ ماهگی از کرم ضدآفتاب مخصوص کودکان استفاده شود.

این متخصص پوست و مو افزود: در کرم‌های ضدآفتاب از فاکتورهای حفاظتی فیزیکی و شیمیایی استفاده می‌شود که در کرم ضدآفتاب مخصوص کودکان فاکتور فیزیکی به کار برده شده و از فاکتور شیمیایی کمتر استفاده می‌شود.

گلشنی ادامه داد: چون بچه‌ها دائم در حال بازی هستند و دست به صورت می‌زنند یا حین بازی عرق می کنند باید این کرم به گونه‌ای باشد که به راحتی پاک یا شسته نشود.

وی افزود: طبیعتاً پوست بچه‌ها چربی زیادی ندارد پس باید کرم ضدآفتاب مورد استفاده در بچه‌ها پایه چرب‌تری داشته باشد.

این متخصص پوست و مو بیان داشت: SPF مناسب برای پوست بچه‌ها باید حداقل 15 باشد و بالا بودن SPF هیچ اهمیت و فایده‌ای ندارد.

گلشنی در پاسخ به پرسش فارس، مبنی بر میزان استفاده و ماندگاری کرم ضدآفتاب در کودکان گفت: 2 میلی‌گرم در سانتی‌متر مربع که معادل نصف بند انگشت سبابه خود کودک است برای پوشش صورت و گردن کودک کافی است.

وی ادامه داد: اگر کودکی مستقیم در معرض آفتاب است باید هر 3 ساعت و اگر گهگاهی در معرض آفتاب قرار می گیرد بعداز هر 5 ساعت باید این کرم دوباره استفاده شود.

این متخصص پوست و مو به خانواده‌ها توصیه کرد برای شستشوی کرم ضدآفتاب از صورت کودکان از صابون‌های دارای مرطوب‌کننده یا سیندت‌ها که کف کمتری تولید می‌کنند، استفاده کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها