امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68700
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
مصطفی فعله‌گری، نویسنده ادبیات بزرگسالان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، بیان داشت: در آینده نزدیک رمانی تحت عنوان ...

مصطفی فعله‌گری، نویسنده ادبیات بزرگسالان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، بیان داشت: در آینده نزدیک رمانی تحت عنوان «چنین گفت مصطفی» منتشر می‌شود.

وی اضافه کرد: مضمون این رمان برگرفته از نام مبارک قرآن است و دعوت بشریت به خواندن و اندرز دادن به کسانی که قرآن پاره می‌کنند چراکه برخی از جاهلان، به جای خواندن این کتاب مقدس و پاسخگویی به دعوت‌های آن، راه سوزاندن آن را در پیش می‌گیرند.

فعله‌گری درباره انگیزه نوشتن این کتاب، ادامه داد: حرکت کشیش آمریکایی باعث نگارش این رمان شد. در این کتاب سعی بر این شده است تا چهره راستین قرآن به بشریت نشان داده شود که دعوت به خواندن، ‌اندیشیدن و بردباری در برابر اندیشه‌های مخالف است نه تصویری که به عنوان یک کتاب تهاجمی و اندیشه‌ستیز در غرب از قرآن به دست می‌دهند.

وی درباره رمان «باران تمشک»، افزود: چند سالی است این در انتظار چاپ است و به دلیل مشکلات کاغذ منتشر نشده است که امیدوارم به زودی از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شود.

فعله‌گری عنوان کرد: مضمون رمان «باران تمشک» درباره رخدادهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه مبارزات طبقاتی و لایحه‌های گوناگون اجتماعی است.

وی بیان کرد: در حوزه ادبیات داستانی یک مجموعه داستانی با عنوان «داستان‌هایی که در باران و باد نوشتم» در دست چاپ دارم که مضمون آن هم اجتماعی است و به نوعی مشکلات و گرفتاری‌های روحی و اجتماعی و لایحه‌های گوناگون جامعه را با محوریت و مسئله اخلاق در جامعه مطرح می‌کند.

بر اساس این گزارش، مصطفی فعله‌گری، متولد 1341 در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه و فارغ‌التحصیل از دانسرای راهنمایی در کرمانشاه است که تاکنون بیش از ده جلد کتاب علی رغم میل باطنی بیشتر در حوزه نقد ادبیات داستانی و به ضرورت این کار را انجام داده است که از جمله آنها می توان به مجموعه 3 جلدی «جای پای گردباد»، مجموعه 6 جلدی «کارنامه و سرگذشت داستان‌نویسان امروز ایران» که این مجموعه یک دایرةالمعارف در حوزه ادبیات داستانی است، «چاه پر گژدم»، «دود شدن در بزم اهریمن» و «رازهای سرزمین من را چه کسی می‌داند» است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار