امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68731
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس علیرضا افتخاری خواننده موسیقی سنتی شب گذشته بعد از حدود 15 سال از برگزاری کنسرت رسمی داخلی‌ با همراهی حسین پرنیا و ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس علیرضا افتخاری خواننده موسیقی سنتی شب گذشته بعد از حدود 15 سال از برگزاری کنسرت رسمی داخلی‌ با همراهی حسین پرنیا و ارکستری از سازهای ایرانی در مرکز همایش های برج میلاد توانست با اجرایی موفق بازگرد قدرتمندی به رقابت برگزاری کنسرت‌ها داشته باشد.

علیرضا افتخاری در این کنسرت اگرچه چند قطعه از آلبوم معروف و پرمخاطبش با نام «یاد استاد»را هم اجرا کرد اما عمده آثار او در فضایی متفاوت و سخت و گلچینی از بهترین قطعات آلبوم جدیدش « پادشاه فصل‌ها » بود.

افتخاری به همراهی پرنیا موفق شد تلفیقی مناسب و هماهنگ میان موسیقی سنتی و شعر نو ایجاد کند.کاری که بسیاری از خوانندگان و آهنگسازان و حتی اساتید موسیقی سنتی در آن، توان خود را آزموده بودند و هیچ‌گاه به نتیجه مطلوب نرسیده بودند.

وی در ادامه گفت: سعی کردم در کنسرت عنوان «یاد استاد» را انتخاب کنم تا از اساتیدی چون پرویز مشکاتیان و علی تجویدی یادی کرده باشم. فقط می توانم بگویم امیدوارم از این به بعد به عنوان یک هنرمند کوچک در خدمت مخاطبان موسیقی اصیل ایرانی باشم.

مطابق معمول آثار حسین پرنیا او سازهای ایرانی در کتار سازهای غربی قرار داده و بود و همنشینی هنرمندانه این سازها در این اجرا یکی از نقاط برجسته کنسرت علیرضا افتخاری بود. ضمن این که حسین پرنیا به هر یک از نوازندگانش اجازه داد تا به تنهایی بخش هایی از موسیقی را اجرا کنند تا بتوانندهنرشان را به صورت جداگانه هم به نمایش بگذارند.

قطعاتی مانند «آتشی ز کاروان به جا مانده » ،« امید جانم ز سفر بازآمد » با شعر معینی کرمانشاهی و ملودی مرحوم تجویدی از آلبوم یاد استاد و نیز قطعاتی از آلبوم «پادشاه فصل‌ها » مجموعه آثاری بودند که افتخاری شب گذشته برای علاقمندان و حاضرین کنسرت اجرا کرد.

از میان قطعه‌های جدیدی که در این کنسرت توسط افتخاری برای علاقمندان موسیقی سنتی اجرا شد می‌توان به «پادشاه فصل ها» با شعری از مهدی اخوان ثالث و ملودی حسین پرنیا، «میرا» با شعری از نیما یوشیج با ملودی حسین پرنیا، «بی‌بی جون» با شعری از احمد شاملو و ملودی حسین پرنیا و نیز «قاصد تلخ» از آلبوم تازه این خواننده با عنوان «پادشاه فصل‌ها» اشاره کرد .

از میان قطعات جدیدی که شب گذشته اجرا شد دو قطعه «بی بی جون» و « قاصد تلخ» قطعاتی بودند که بسیار مورد توجه حاضرین قرار گرفتند.

پرنیا که به گفته خودش تلاش کرده بود تا شعر را با موسیقی به تصویر بکشد درباره قطعه «قاصد تلخ»گفت : روزی برای دیدن پرویز به منزلش رفتم.روز سرد و دلگیری بود.پرویز نشسته بود و با خودش فکر می‌کرد.او همیشه به موسیقی می‌اندیشید.همان‌روز وقتی از منزلش خارج شدم  با خودم این قطعه را زمزمه می‌کردم.قطعه‌ای که امروز تقدیمتان می‌کنم.

در این کنسرت افتخاری به همراهی و همراهی پرنیا و حسین خانی  و همراهی و پایمردی‌شان برای به سرانجام رسیدن کنسرت تقدیر کرد.
 
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها