امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68743
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سیرجان، آیت‌الله سید احمد خاتمی جمعه شب در آیین عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سیرجان، آیت‌الله سید احمد خاتمی جمعه شب در آیین عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در جمع مردم سیرجان اظهار داشت: خط ولایت خط خدمتگزاری به مردم است و مردم سرمایه‌های اصلی نظام هستند که تکریم مردم نوعی خدمت و خوش‌بینی به مسئولان و نظام است.

وی گفت: خط ولایت تلاش در مسیر سازنده است و این خط، مرز نگهداشتن با بیگانگان نیز هست و اگر در سال 88 مردم سفره فتنه‌گران را جمع کردند، امروز به‌کار گرفتن فتنه‌گران در هر پست و مقامی را قبول نمی‌کنند و رهبری معظم نیز بیش از 200 بار از فتنه و فتنه‌گران گفته و مسئله را برای همگان روشن کرده‌اند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری دغدغه‌های فرهنگی را چالش پیش رو خواند و بیان داشت: توطئه‌های فرهنگی را باید در نطفه خشکاند و اگر روزنامه بهار جرأت توهین به ولایت امام علی (ع) را پیدا می‌کند این ناشی از چالش‌ها و توطئه‌های فرهنگی است که باید بگویم مردم ما بیدار و در صحنه هستند و لازم است مسئولان دغدغه‌های فرهنگی را جدی بگیرند.

خاتمی با اشاره به دخالت آمریکایی‌ها در تظاهرات مردم اوکراین، آن را مورد تعبیر فتنه سال 88 دانست و افزود: اگر می‌توانستند همین بلایی که بر سر مردم اوکراین آوردند در سال 88 به سر ملت ایران می‌آوردند، پس خط ولایت برخورد عزتمندانه در مسائل خارجی است و امروز سفر اشتون به ایران و دیدار با فتنه‌گران آن هم وقتی که بعد از مسئله هسته‌ای، مسئله حقوق بشر را در ایران مطرح می‌کنند، جای تأمل دارد.

امام جمعه موقت تهران حمایت رهبری از رؤسای جمهور در هر دولت را برای ادامه کار و تلاش آنان در مسیر نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: این حمایت موجب عدم نقد از عملکرد دولت‌ها نیست و ولایت مطلقه فقیه این است که اختیارات حکومتی که معصومین دارند در عصر غیبت به ولی فقیه واگذار می‌شود و باید دید ولایتمدار کیست و ولایت‌مداران چگونه عمل می‌کنند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری به تاریخ زندگی حضرت فاطمه (س) پرداخت و نگهداری از ولایت و فدا کردن جان در راه ولایت را الگوی چکیده زندگی آن حضرت دانست و اظهار داشت: امروزه ولایت فقیه قطره‌ای از دریای معصومین است.

خاتمی به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی پرداخت و خاطرنشان کرد: در عرصه جنگ اقتصادی لازم است هم ملت و هم دولت مشارکت کنند تا در این جنگ نابرابر سربلند شویم و ایران اسلامی با این ملت بصیر در هر زمینه‌ای پیروز است.

انتهای پیام/80015/ح40
برچسب ها:
آخرین اخبار