امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68750
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 26
آیت‌الله سید محمد خامنه‌ای، رئیس بنیاد حکمت اسلامی صدرا پیرو منویات رهبر معظم انقلاب در جمع خبرگان در زمینه دغدغه‌های فرهنگی که در کشور وجود دارد، به ...

آیت‌الله سید محمد خامنه‌ای، رئیس بنیاد حکمت اسلامی صدرا پیرو منویات رهبر معظم انقلاب در جمع خبرگان در زمینه دغدغه‌های فرهنگی که در کشور وجود دارد، به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: اساس هستی انسان بر تفکر او استوار است، یعنی همه چیز بر مدار تفکر است، سعادت خود فرد هم بر مدار این تفکر است.

وی با بیان اینکه مسئولان باید این را متوجه باشند که از تفکر صحیح حراست کنند، توضیح داد: هم سربازان و هم رزمندگان این ساحت و میدان که از جمله آن‌ها حکما و فلاسفه باشند، باید توسط مسئولان شناخته شوند و مورد حمایت قرار گیرند، اینها هستند که ما را به جایی می‌رسانند.

آیت‌الله خامنه‌ای اضافه کرد: اساتید حکمت و فلسفه، شصت یا هفتاد سال عمرشان را برای یافتن تفکر صحیح هزینه کرده‌اند تا به دیگران بیاموزند، بنابراین بسیار با ارزش هستند و نیاز به حمایت دارند.

رئیس بنیاد حکمت اسلامی صدرا با تأکید بر اینکه مباحث فرهنگی در این بنیاد اولویت دارد و در این زمینه نیز به تمام  نیازهای روز جامعه می‌پردازد، اظهار داشت: بنابراین این روزها برای حراست از مرزهای فکری و سلامت افرادمان مشغول هستیم و کارهایی را که لازم باشد، انجام می‌دهیم.

وی در ادامه تصریح کرد: منتها جامعه سیاسی باید این فکر را داشته باشد، جامعه سیاسی یک بنای روکار است برای اینکه بتواند مثل یک معمار و مهندس از این امکانات به منظور دستیابی به اهداف بزرگی که در قانون اساسی است،‌ استفاده کند.

آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای در پایان خاطرنشان کرد: مسئله فرهنگ باید مورد توجه دولت و دستگاه‌های فرهنگی ما مخصوصاً وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار بگیرد.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها