امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68753
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجمع ناشران انقلاب اسلامی، در پی اظهارنظر و نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره اوضاع فرهنگی کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجمع ناشران انقلاب اسلامی، در پی اظهارنظر و نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره اوضاع فرهنگی کشور در دیدار با خبرگان رهبری بیانیه‌ای صادر کرد.
 
باسمه‌تعالی

طرح مجدد دغدغه‌ها و اعلام نگرانی عمیق رهبری حکیم انقلاب اسلامی در حوزه‌های فرهنگی، بار دیگر حجت را بر همۀ ما و علی‌الخصوص سیاستگذاران، برنامه‌ریزان و مدیران خرد‌و‌کلان و متصدیان تمامی نهادها و دستگاه‌های فرهنگی تمام کرد و بار سنگین‌تری را بر عهدۀ جهادگران فرهنگی گذاشت تا با تدبیر و تلاش و جدیت بیشتری برای رفع یا کاستن از این نگرانی‌ها بکوشند.

پر واضح است که مسألۀ فرهنگ و لزوم مقابله با تهاجم گستردۀ دشمن در این عرصه، سال‌های سال است که مورد توجه و اهتمام معظم‌له بوده است اما سؤال مهم این است که در طول این روزها و ماه‌های اخیر چه روندها و فرآیندهایی به‌طور خاص در حال شکل‌گیری است که لحن و بیان هشدارگونه و علنی رهبری فرزانه انقلاب را به دنبال داشته است؟

به نظر می‌رسد، مجموعه‌ای از رفتارها و سیاستگذاری‌ها در ماه‌های اخیر، بیم ارتجاع به نوعی از لیبرالیسم فرهنگی تجربه‌شده در دورۀ موسوم به تسامح و تساهل فرهنگی را ایجاد نموده است. شاید ریشۀ موضع‌گیری‌های اخیر مراجع عظام تقلید و علمای بلاد و سایر دلسوزان و دلسوختگان را بایستی در کمرنگ شدن مرزبندی‌ها با جریان معارض و عدم رعایت دقیق خطوط قرمز اعتقادی و سیاسی در فضای مدیریت فرهنگی کشور جست‌وجو کرد.

امیدوار شدن جریانات ناپاک و ناسالم فرهنگی و هنری و میدان یافتن مجدد چهره‌های بدنام جریان ضداسلام و انقلاب برای عرض‌اندام و حرمت‌شکنی در محیط‌های رسانه‌ای و دانشگاهی و عدم عزم جدی برخی مسئولان در برخورد با این رخنه‌های اعتقادی و اخلاقی در جامعه اسلامی، قطعاً بخشی از نشانه‌ها و عوامل این گونه از دغدغه‌های دلسوزانه است.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی البته قائل بر این است که مخاطب این بیانات رهبری، صرفاً منحصر در دستگاه‌های رسمی علمی و آموزشی، فرهنگی و هنری نیست؛

و اشارۀ صریح حضرت ایشان به لزوم در صحنه بودن، فعالیت و ظهور و بروز هرچه بیشتر و بانشاط‌تر جناح فرهنگی مؤمن و انقلابی، در مسیر تحقق اهداف بلند فرهنگی انقلاب، وظیفۀ این تشکل و امثال آن را بیشتر می‌نماید.

ناشران متعهد و دلسوز، امروز نیز همچون همیشه پیگیری و به انجام رسانیدن مطالبات و کاستن از نگرانی‌های ولی امر را تکلیف شرعی خود می‌شمرند و بنابراین وظیفه، کلیۀ سیاستگذاری‌ها، فرآیندها و فعالیت‌های دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مسئول را رصد کرده و انتظارات خود را صریح، صمیمانه و خیرخواهانه و با امید به اصلاح با ایشان در میان می‌گذارند.

پس از بیانات اخیر مقام ولایت، انتظار این است که در آینده، مردم مؤمن و عزیز کشورمان شاهد حمایت‌های وی‍‍ژۀ معنوی و مادی دستگاه‌های فرهنگی به‌ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تولید، توزیع و ترویج محصولات فرهنگی سالم و مفید در مسیر تفکر و سبک زندگی اسلامی و ایرانی باشند؛ توقع آنست که مرزبندی‌های فکری، اعتقادی و سیاسی جدی و شفاف با جبهۀ معارض انقلاب در سخنان و رفتار مدیریتی مدیران و سیاست‌گذاران بیش از پیش دیده شود؛ طبعاً انتظار می‌رود انبوه چهره‌های درخشان و نیز نهال‌ها و رویش‌های جبهۀ انقلاب در عرصۀ شعر و ادب و هنر که مجاهدانه و بی‌ادعا با وجود کاستی‌های اقتصادی و غیراقتصادی در میدان عمل ایستاده‌اند، هرچه بیشتر مورد تکریم و تعظیم قرار گیرند و صد البته در برابر ساختارشکنی فرهنگی و رسانه‌ای معاندان و عناصر ضد انقلاب، تدبیر کافی برای مقابله صورت پذیرد.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی به‌عنوان یکی از دلدادگان و دوستداران «جریان فرهنگی مؤمن» ضمن اعلان تشکر و تبعیت از اوامر مقام معظم رهبری، استقبال و آمادگی خود را جهت هر گونه همکاری و تعاون با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه‌ها و نهادهای مسئول برای رفع این نگرانی‌ها و اصلاح فرآیندها اعلام می‌دارد و امیدوار است که مسئولان فرهنگی و دیگر مخاطبان این پیام صریح، حق جهاد فرهنگی را در این دورۀ زمانی بجای آورند، که ان تنصرو الله ینصرکم و یثبت اقدامکم
 
 
والسلام علینا و علی عبادالله الصالحین
22 اسفند ماه 1392
مجمع ناشران انقلاب اسلامی
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها