امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68755
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، صدای مشاور سلامت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برای ارتقای سطح سواد سلامت مردم و بالا بردن دانش ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، صدای مشاور سلامت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برای ارتقای سطح سواد سلامت مردم و بالا بردن دانش مردم برای حفظ و مراقبت از سلامت جسمی و روانی خود مطالب آموزشی را منتشر می کند و در عین حال به پرسش‌های مطرح شده از سوی شهروندان در این زمینه پاسخ می دهد.

یادآوری می‌شود شهروندان ایرانی از هر جای ایران می توانند سئوالات مورد نظر خود را درباره مسائل مرتبط با سلامت جسم، سلامت روان،‌بیمارهای واگیر و غیر واگیر و راه‌های پیشگیری و درمان آنها طی تماس با شماره تلفن 02188911667 یا ایمیل moshaversalamat@farsna.net مطرح کنند.

افسرده‌ها زودرنج‌تر هستند

احمد جلیلی، روانپزشک با تأکید بر وراثتی بودن زودرنجی،‌ آگاهی افراد نسبت به خودشان را در کنترل عصبانیت و افزایش درجه تحمل موثر دانست.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به زود رنج بودن به عنوان ویژگی که نشان‌دهنده میزان تحمل افراد است، اظهار داشت: تحمل هر فرد نسبت به مشکلاتی که برایش پیش می‌آید، می‌تواند درجه زودرنج بودنش را نشان دهد، بر این اساس برخی تحمل بالایی دارند و حتی اگر مستقیماً مورد حمله قرار گیرند، نمی‌رنجند.

این متخصص بهداشت روان اظهار داشت: اگر زودرنجی مبتنی بر بیماری زمینه‌ای نباشد، روان‌درمانی چاره آن است.

متن کامل خبر

بهترین روش چربی‌سوزی چیست

سعید ساسانی، عضو کمیته پزشکی فدراسیون جهانی تناسب اندام و بدنسازی گفت: برای تناسب اندام و چربی سوزی بدن سه راه استفاده از رژیم غذایی، ورزش مناسب و مصرف مکمل‌های چربی سوز توصیه می‌شود.

 وی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: برای چربی سوزی بدن سه کار لازم است.یعنی همزمان باید برای متناسب تر شدن شکل رژیم غذایی، ورزش و مصرف مکمل های غذایی یا مواد چربی سوز را در نظر گرفت.

وی در مورد رژیم غذایی گفت: منظور از رژیم غذایی نخوردن یا سختی کشیدن نیست بلکه رژیم یعنی اصول صحیح خوردن. برای رسیدن به تناسب اندام باید بخورید اما درست و اصولی بخورید.خوراکی هایی باید در برنامه غذایی گنجانده شوند و چیزهایی باید حذف شوند که اولا به سلامتی بدن شامل سلامتی پوست و مو و.... آسیب نرسد و به هدف چربی سوزی کمک کند. 

متن کامل خبر

استفاده مداوم از هندزفری، کم‌شنوایی را به دنبال دارد

خسرو گورابی، رئیس انجمن شنوایی‌شناسان ایران گفت: اگر صدای ورودی به هندزفری را فرد کنار دستی بشنود شدت صدا بالاتر از 85 دسی‌بل است و می‌تواند کم‌شنوایی را برای فرد به همراه داشته باشد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در پاسخ به پرسش علی از تهران درباره حد مجاز استفاده از هدفون و  هندزفری اظهار داشت: افراد در استفاده از هدفون یا هندزفری باید دقت داشته باشند که صدای ورودی را فقط خود بشنوند چرا که اگر فرد کنار دستی آنها صدای ورودی هدفون را بشنود مسلماً شدت صدا بالاتر از 85 دسی‌بل است و می‌تواند اثرات سوء برای فرد به همراه داشته باشد.

رئیس انجمن شنوایی‌شناسان ایران گفت: صدای بالای 85 دسی‌بل صدای آزاردهنده‌ای است که می‌تواند به دنبال خود آسیب‌رسان نیز تلقی شود و کم‌شنوایی را به طور قطع همراه داشته باشد.

متن کامل خبر

نور خورشید دشمن اصلی لوپوس

محمد مهدی امام، فوق تخصص روماتولوژی گفت: لوپوس در زنان 9 برابر شایع‌تر از مردان است. نور آفتاب دشمن بیماران مبتلا به لوپوس است و در 70 درصد این بیماران به تشدید درگیری پوستی و حتی درگیری ارگان‌های داخل بدن منجر می‌شود.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به پرسش شهروندان در مشاوره سلامت در مورد بیماری لوپوس اظهارداشت: لوپوس یک بیماری خود ایمن است که توانایی گرفتار کردن تمام ارگان‌های بدن را دارد.

فوق تخصص روماتولوژی گفت: همه افراد در بدن خود، یک سیستم ایمنی دارند که وظیفه آن دفاع از بدن در برابر تمام میکروب‌ها و عوامل خارجی است اما در بیماری‌های خود ایمن از ‌جمله لوپوس این سیستم ایمنی به هم می‌خورد و سلول‌های بدن به عنوان میکروب تلقی شده و توسط سیستم ایمنی بدن مورد حمله قرار می‌گیرند.

متن کامل خبر

شهروندان ایرانی از سراسر کشور می توانند سؤالات خود را درباره مسائل بهداشتی و درمانی با شماره تلفن 02188911667 یا ایمیل moshaversalamat@farsna.net خبرنگاران گروه بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در میان بگذارند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها