امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68770
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان بررسی طرح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان بررسی طرح اصلاح ماده 45 آئین‌نامه داخلی مجلس را در دستور کار داشتند.

در این جلسه پیشنهاد بازگشت به طرح اصلی مطرح شد که با 141 رأی موافق، 40 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از 200 نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید.

به موجب مصوبه مجلس، ترکیب اعضای کمیسیون تلفیق تغییر کرد و مقرر شد بندهای یک و دو ماده 45 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل اصلاح و تبصره آن ابقا شود:

1- از کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات 9 نفر
2- از هر کمیسیون تخصصی دیگر 3 نفر

اعضای مذکور در بندهای فوق توسط کمیسیون‌های مربوطه انتخاب و به هیأت رئیسه مجلس معرفی می‌شوند. ماموریت کمیسیون تلفیق با تصویب نهایی قانون برنامه توسعه و یا لایحه بودجه سالانه کل کشور ادامه می‌یابد.

به گزارش فارس، پیش از این اعضای کمیسیون تلفیق متشکل از همه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و دو نفر از هر کمیسیون تخصصی مجلس بود که بدین ترتیب این ترکیب اعضای کمیسیون تلفیق تغییر کرد.

همچنین پس از تصویب پیشنهاد بازگشت به طرح اصلی، محمد دهقان نماینده طرقبه و چناران و عضو هیأت رئیسه مجلس به نمایندگی از چهار نفر از وکلای ملت یک پیشنهاد الحاقی به متن مصوبه قبلی را مطرح کرد که با 138 رأی موافق، 23 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از 199 نماینده حاضر در جلسه، به تصویب رسید.

طبق این مصوبه، پیشنهادات مربوط به حوزه‌های انتخابیه اعضای کمیسیون تلفیق برای ایجاد ردیف جدید با افزایش اعتبارات یا تغییر عنوان طرح‌ها در کمیسیون تلفیق بودجه ممنوع است.

مجلس مقرر کرد در صورتی که معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌ جمهور در حین رسیدگی به لایحه بودجه به صورت کتبی و رسمی اشتباه یا از قلم افتادگی موارد مربوط به حوزه‌های انتخابیه را تأیید کند، موضوع با دو سوم رای کمیسیون تلفیق قابل تصویب است.

به گزارش فارس، این پیشنهاد از سوی دهقان، الیاس نادران، حسین نجابت و احمد توکلی نمایندگان طرقبه و تهران ارائه شده بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها