امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6878
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، کمیسیون انتخابات به علت شرکت پر شور مردم در انتخابات زمان شرکت در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، کمیسیون انتخابات به علت شرکت پر شور مردم در انتخابات زمان شرکت در رأ‌ی‌گیری را تمدید کرد.

بر اساس این گزارش، زمان شرکت در انتخابات 3 ساعت دیگر تمدید شد و بدین ترتیب رای گیری تا ساعت 20 امشب به وقت محلی ادامه خواهد داشت.

طبق گزارش رسانه‌ها بسیاری از احزاب سیاسی از کمیسیون انتخابات درخواست کردند زمان برگزاری انتخابات را افزایش دهند زیرا بسیاری از مردم قرار است از روستاهای دور افتاده به پای صندوق‌های رأی حاضر شوند بنابراین نمی‌توانند خود را ظرف مدت تعیین شده به محل برگزاری انتخابات برسانند.

حزب «طاهر القادری» در اعتراض به نحوه برگزاری انتخابات تظاهرات کردند

در همین حال خبر می‌رسد، حزب «طاهر القادری» و موسسه منهاج القرآن با برپایی تظاهرات گسترده خیابان ملتان- وهاری واقع در ایالت پنجاب را بسته و با برپایی چادر در سراسر پاکستان اعتراض خود به روند انتخابات در پاکستان را آغاز کرده‌اند.

به گفته شاهدان عینی تعداد زیادی از زنان و کودکان نیز به جمع تحصن کنندگان پیوسته‌اند و از این جهت گردهمایی طاهر القادری جنبه مردمی‌تری پیدا کرده است.

این در حالی است که قادری پیش از این اعلام کرده بود، با حضور حاکمان بی‌کفایت که در فسادهای مالی متعدد دست دارند برگزاری انتخابات شفاف در پاکستان غیر ممکن است.

تعطیلی بی سابقه زمین های برداشت گندم به خاطر شرکت در انتخابات

در حالی بیشتر جمعیت پاکستان را کشاورزان تشکیل می‌دهند که با توجه به فصل برداشت گندم درایالت پنجاب، فئودال‌ها و زمین‌دار‌ان بزرگ امروز با کمبود نیرو برای برداشت گندم مواجه شدند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد، روستاییان بطور بی سابقه‌ای امروز شرکت در انتخابات را به برداشت گندم ترجیح داده بودند.

شرکت روستاییان در انتخابات در تاریخ پاکستان بی‌سابقه است که نشان دهنده تغییر سیاسی بزرگ در این کشور می‌باشد. به گزارش رسانه‌ها بیشتر کشاورزان از چند روز پیش برای حمایت از کاندیدای مورد نظر خود راهی شهرها شده‌اند و عده‌ای نیز شرکت در انتخابات را بر دروی گندم ترجیح داده و امروز مزارع گندم را ترک کردند.

انتخابات پارلمانی پاکستان صبح امروز در حالی آغاز شد که طالبان و گروه‌های شبه‌نظامی تهدید کردند که پایگاه‌های اخذ رأی در این کشور را هدف حملات خود قرار خواهند داد.

در همین حال، سازمان اطلاعات پاکستان درباره احتمال حمله شبه‌نظامیان به رهبران احزاب، ناظران خارجی، پایگاه‌های اخذ رأی و خبرنگاران در طول برگزاری انتخابات هشدار داده است.

بر همین اساس، بیش از 600 هزار نفر از نیروهای ارتش و  پلیس با اعزام به شهرهای مختلف این کشور مأموریت یافته‌اند تا امنیت حوزه‌های انتخاباتی را تأمین کنند.

این اولین بار در تاریخ پاکستان است که یک دولت منتخب از طریق برگزاری انتخابات، اداره امور را به دولت منتخب دیگری می‌سپارد که همین امر باعث حساس شدن بیش از پیش این رویداد تاریخی در این کشور شده است.

نتایج قطعی این انتخابات احتمالا فردا «یکشنبه» مشخص می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها