امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68781
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مرد تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مرد تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان در تذکری آئین‌نامه‌آی اظهار داشت: طبق آئین‌نامه داخلی مجلس بعد از وصول گزارش کمیسیون‌های تخصصی، باید سؤالات نمایندگان از وزرا در اولین جلسه علنی پارلمان اعلام وصول شود. بنده 2 سؤال در تاریخ‌های 25 آذر ماه و 22 دی ماه از برخی وزرا مطرح کردم که تاکنون در جلسه علنی اعلام وصول نشدند.

وی افزود:‌هم اکنون سؤال دیگری از وزیر نفت مربوط به خیلی زمان پیش داشتم که بعد از پیگیری‌ها هیأت رئیسه لطف کرده و این هفته در دستور کار گذاشته ولی احتمالا روز سه‌شنبه جلسه علنی نخواهیم داشت اما بنابراین اگر قرار است سؤال نکنیم دوستان بگویند تا اصلا سؤال مطرح نشود، سؤالات مهمی مانند تواقق ژنو، سبد کالا و مسکن مهر مطرح است که این سؤالات در صحن علنی اعلام وصول نمی‌شوند در حالی که این موارد واقعا جزو پرسش‌های مردم است.

نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: ‌هفته گذشته قرار بود بنده در اصفهان یک سخنرانی داشته باشم که از 3 هفته پیش از آن برنامه‌ریزی شده بود ولی به صورت اتفاقی جلسه سخنرانی بنده با سفر خانم اشتون به اصفهان همزمان شد. یک شب قبل، سخنرانی بنده را به دلیل اینکه گفتند درباره توافق ژنو است و صلاح نیست در حالی که خانم اشتون در اصفهان است این سخنرانی انجام شود، با فشار لغو کردند.

وی ادامه داد: بعد روز پنجشنبه در برنامه «صرفا جهت اطلاع» صدا و سیما نشان داد که تصویربردار رسانه ملی از فاصله دور در حال گرفتن تصویر از خانم اشتون بود که یکی از همراهان وی که احتمالا از سوی وزارت کشور یا نیروی انتظامی یا مسئولان امنیتی گذاشته شده بود، دنبال این تصویربردار می‌کند تا اینکه به او می‌رسد و سپس یک سیلی به او می‌زند که چرا از خانم اشتون تصویر گرفته است. باید پرسید مگر جمهوری اسلامی ایران مستعمره این افراد است؟ خانم اشتون به اصفهان رفته که رفته، خود استاندار اصفهان به من گفت درخواست خانم اشتون بوده که خبرنگاران اطراف او نیایند.

وی خاطرنشان کرد: من به استاندار اصفهان گفتم خانم اشتون خیلی بی‌جا کرده چنین درخواستی ارائه داده است، او باید پاسخ خبرنگاران ما را بدهد، آنان حقوق ملت و انقلاب ما را تضییع کردند. بنده به استاندار اصفهان گفتم که خانم اشتون گفته نمی‌خواهم خبرنگار بیاید و شما پذیرفتید؟! باید خانم اشتون پاسخ خبرنگاران ما را می‌داد، نباید درخواست او را می‌پذیرفتند.

نماینده تهران در مجلس بر این اساس یادآور شد: بنده از تصویربردار صدا و سیما که در اصفهان سیلی خورد واقعا عذرخواهی می‌کنم. همه دوستان ما از این اقدام ناراحتند، این چه رفتاری است که با ایران صورت می‌گیرد، به خاطر اینکه خانم اشتون به اصفهان آمده و نمی‌خواهد از او تصویر بگیرد باید چنین رفتاری انجام شود،‌مگر ما مستعمره آنان هستیم.

رسایی تاکید کرد: باید سؤالات نمایندگان از وزرا در صحن علنی مطرح شود، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیرشان 25 بار از واژه «استقلال» استفاده کردند. زمانی که ایشان می‌گویند «استقلال» هدف قرار گرفته باید بیشتر به این موضوع توجه کنیم.

در ادامه محمدرضا باهنر نائب رئیس دوم مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست ساعتی از صحن علنی را بر عهده داشت، در پاسخ به رسایی گفت: ما سؤالات شما را به ترتیب در دستور کار جلسات علنی قرار می‌دهیم و این جزو وظایف ماست ولی شما نیز الحمدالله غیر از پرسش‌هایی که مطرح می‌کنید در قالب این تذکرات باز هم سؤالاتی می‌پرسید که ایرادی هم ندارد بالاخره مجلس پویاست و نمایندگان دقت می‌کنند و ما هم تلاش می‌کنیم به وظیفه خودمان عمل کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها