امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68816
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۸
تعداد بازدید: 144
شاهین چراغی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اتفاقات اخیر بازار سهام و رشد 607 واحدی شاخص ...

شاهین چراغی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اتفاقات اخیر بازار سهام و رشد 607 واحدی شاخص بورس اظهار داشت: پیش از این بورس با توجه به تصمیمات اخیر مجلس و برخی محدودیت‌ها دچار ریزش شد و این امر مقطعی بود.

وی ادامه داد: بورس تهران نسبت به وقایع اخیر از خود واکنش نشان داد که اگر غیر از این بود قطعا بورس زنده‌ای نداشتیم و واکنش سرمایه‌گذاران به قوانین و مقررات نشان دهنده عملکرد درست مکانیزم‌های اقتصادی در یک بورس است.

چراغی با بیان اینکه باید در زمان افزایش شدید شاخص، طرف عرضه تقویت شود، گفت: این امر باید در زمان افت شدید قیمت‌ها توسط سهام‌داران عمده مدیریت و کنترل شود و تا نقدینگی بازار تحت تأثیر قرار نگیرد.

عضو هیأت مدیره بورس انرژی از توقف نمادها تا برداشتن محدودیت‌ها را سه گام سازمان بورس برای کنترل رفتارهای هیجانی بازار به شمار می‌رود، گفت: این امر باعث شد تا بسیاری از سرمایه‌گذاران تازه‌وارد از بازار خارج شوند و کسانی در بازار مانده‌اند که به ارزش واقعی سهام اعتقاد دارند.

وی افزود: خوشبختانه با برداشتن مقررات محدودیت فروش سهام از میانه معاملات روز چهارشنبه هفته گذشته، سرمایه‌گذاران با اطمینان خاطر بیشتری در بازار نقش آفرینی می‌کنند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: پیش از این نیز انتظار داشتیم که با برداشتن محدودیت معاملاتی رونق به بازار سهام بازگردد و حجم معاملات نیز بیشتر شود.

وی تأکید کرد: یکی از مسائل بسیار مهم نقدشوندگی و روان بودن معاملات در بازار است که باید همواره توسط متولیان بازار مورد توجه قرار گیرد.

چراغی با اشاره به تصمیم اخیر سازمان بورس برای ایجاد محدودیت در فروش سهام و جدا کردن زمین حقوقی‌ها و حقیقی‌های بازار گفت: گرچه نهاد ناظر می‌تواند در مقاطعی برای کنترل رفتارهای هیجانی مقرراتی وضع کند اما این مقررات باید کاملا مقطعی و کوتاه مدت باشد.

وی ادامه داد: سال 92 برای بازار ثانویه بورس، سال بسیار خوبی بود اما برای بازار اولیه و بر تأمین مالی بنگاه‌های بورسی بیش از توجه به بازار ثانویه باید، تأکید می‌شد.

این کارشناس بازار سرمایه درباره چشم‌انداز بورس در سال آینده تأکید کرد: با توجه به دیدگاه دولت برای توسعه بورس و امکان ورود منابع بسیار سنگین و کانالیزه کردن آن به سمت بازار سهام، امکان تأمین مالی بیشتر بازار اولیه وجود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها