امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68840
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور طی سخنانی در پنجاه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور طی سخنانی در پنجاه و هفتمین نشست سالانه کمیسیون مواد مخدر که با شرکت مقامات عالیرتبه کشورها در مقر سازمان ملل در وین از روز پنجشنبه آغاز شد، با اشاره به گسترش تولید و توزیع مواد صنعتی و روانگردان‌ها و مواد ترکیبی اظهارداشت: چنانچه تشدید فعالیت باندهای جرائم سازمان یافته، گروه‌های خشونت‌گرای بهره‌مند از قاچاق را بر این فرایند بیافزاییم باید بپذیریم که در وضع نگران کننده‌ای قرار داریم.

وی با بیان اینکه این وضع بخصوص برای ایران به معنای تحمل خسارات مضاعف جانی و مالی است، تاکید کرد: با وجود این مشکلات، جمهوری اسلامی ایران خود را به اجرای تعهدات در قبال بیانیه سیاسی، معاهدات و کنوانسیون های ذیربط بین‌المللی متعهد می‌داند.

رحمانی‌فضلی گفت: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر مشارکت با کشورهای همجوار در قالب ابتکار سه جانبه برای مقابله با قاچاق دریایی، سال گذشته در نتیجه مبادله اطلاعات با کشورهای همجوار دریایی موفق شده است حدود 7/5 تن انواع مواد مخدر را در مسیر دریا کشف و ضبط کند.

وی افزود: متاسفانه به دلیل خشونت‌گرایی بی‌حد و حصر سوداگران تاکنون بیش از سه هزار و هفتصد نفر از نیروهای انتظامی کشورمان در این مبارزه بزرگ جان باخته‌اند.

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پایان از جامعه جهانی خواست با اتخاذ تصمیمات اثر بخش از برنامه‌های توسعه‌ای و معیشت جایگزین در افغانستان برای مبارزه با معضل کشت و تولید در آن کشور حمایت کند.

نشست سه جانبه ایران، افغانستان و پاکستان در زمینه مبارزه با مواد مخدر با حضور عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در وین برگزار شد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران پس از پایان نشست وزرای ابتکار سه جانبه در وین گفت: ایران، افغانستان و پاکستان برای تحکیم همکاری‌ها در زمینه مبارزه با موادمخدر مصمم هستند.

وی در گفت‌وگویی پس از این نشست در وین با بیان اینکه در نشست وزرای ابتکار سه جانبه هر سه کشور گزارش‌هایی از عملکرد خود ارائه کردند، افزود: جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و افغانستان تقاضا داشتند که جامعه جهانی به خصوص سازمان ملل همکاری های بیشتری باید در زمینه مبارزه با مواد مخدر صورت دهد و از نظر تجهیزات، تبادل اطلاعات همکاری داشته باشد.

رحمانی فضلی گفت: سه کشور ایران، پاکستان و افغانستان می‌توانند به عنوان کشورهایی که درخط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارند با همکاری یکدیگر تلاش‌های خود را گسترش دهند و تاثیر گذاری بیشتری داشته باشند.

وی افزود: به جز مناسبات رسمی و قانونی که دارد پیگیری می‌شود، ما سه کشور اعتقاد راسخ داریم به اینکه باید تلاش‌هایمان را بیشتر کنیم چون آسیب‌های جانی، اجتماعی و اقتصادی بیشتری در این منطقه در حال رخ دادن است.

هفتمین نشست وزرای ابتکار سه جانبه با همکاری سه کشور جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و افغانستان و با شرکت یوری فدوتوف معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل که قبل از ظهر امروز جمعه در مقر سازمان ملل متحد در وین آغاز شده بود دقایقی پیش پایان یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها