امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68845
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
محمدودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به بی‌اطلاعی ...

محمدودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به بی‌اطلاعی وزارت خارجه از دیدار کاترین اشتون با محکومین فتنه 88 گفت: مسئولین سیاست خارجه کشور در خصوص دیدارهای هیأت و مسئولان اروپایی در داخل کشور مسئولیت دارند و باید پاسخگو باشند. گرچه باور این موضوع که مسئولان وزارت خارجه از دیدار اشتون با محکومین فتنه در ایران بی‌اطلاع بوده‌اند کار سختی است.

وی ادامه داد: اگر بپذیریم که مسئولان سیاست خارجه از این موضوع بی‌اطلاع بودند ضعف وزارت خارجه را نشان می‌دهد و اگر بپذیریم که مطلع نبودند و عکس‌العملی نشان ندادند که این خیانت وزارت خارجه است. در هر حال وزارت خارجه باید پاسخگوی عملکرد خود در خصوص این اتفاقات باشد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه جریانی در داخل کشور به دنبال تطهیر فتنه 88 هستند، گفت: احساس می‌شود یک سیری در کشور در راستای تطهیر جریان فتنه 88 حرکت می‌کند. آخرین اتفاق از این دست نیز نامه نرگس محمدی (محکوم فتنه 88) به وزیر خارجه است که وی از اینکه ظریف لفظ محکوم فتنه را در رابطه با وی به کار برده گلایه کرده است.

حیدری تصریح کرد: خود همین اظهار گلایه از به کار بردن لفظ محکوم فتنه توسط یک فتنه‌گر سال 88 نشان از این دارد که آنان به دنبال تطهیر فتنه‌گران سال 88 هستند و به دنبال این هستند که مسئولین کشوری را در موضعی قرار دهند که کسی جرأت تعرض به محکومان فتنه 88 را نداشته باشند.

وی ادامه داد: فراموش نکردن خیانت فتنه‌گران سال 88 و بازخوانی آن اتفاقات باید برای بصیرت‌افزایی در جامعه دنبال شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ادامه خاطرنشان کرد: راه برخورد با تطهیر غیرواقعی فتنه‌گران در ماه‌های اخیر بازخوانی اتفاقات سال 88 است. ضدیت اتفاقات و فتنه‌انگیزی‌های سال 88 با انقلاب و نظام و مردم به قدری واضح بود که کسی حق ندارد به بهانه حقوق بشر و عناوین این چنینی از فتنه‌گران حمایت بکند.

حیدری خطاب به دولت نیز گفت: اگرچه تا این لحظه عملکرد دولت در راستای تطهیر فتنه‌گران نبوده، اما ما این هشدار را به دولت می‌دهیم که در خصوص موضوع فتنه 88 که اتفاق‌نظر مردمی در خصوص آن وجود دارد خود را مقابل مردم قرار ندهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: توصیه ما به دولت این است که با احتیاط بیشتری در خصوص موضوعات مربوط به فتنه 88 برخورد کند تا بدنه مردمی را در مقابل خودش سازمان ندهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها