امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68871
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
محمدجواد آرین‌منش عضو حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات و ...

محمدجواد آرین‌منش عضو حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات و موضع‌گیری‌های مقامات غربی در خصوص نقض حقوق بشر از سوی ایران، اظهار داشت: رهبری انقلاب بخوبی پیش‌بینی فرمودند که مذاکرات ایران با غرب به جایی نخواهد رسید و امروز مشاهده می‌کنیم آمریکا و اروپا ماهیت ضداسلامی خود را بیشتر بروز می‌دهند و با طرح مسائلی چون نقض حقوق بشر، در امور ایران کارشکنی می‌کنند.

وی ادامه داد: شگرد دشمنان بگونه‌ای است که سعی می‌کنند با اظهارات خلاف واقع ایران را به واکنش وادارند و در اذهان عمومی از ایران چهره یک متهم را بسازند، انتظار این است که دستگاه دیپلماسی کشور این رفتارها را رصد کند و سکوت نکند.

عضو حزب مؤتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه وازرت امور خارجه کشورمان باید پاسخ متناسبی به اقدامات خصمانه غرب بدهد، ابراز داشت: مردم انتظار دارند از کیان جمهوری اسلامی بشکل معقولی دفاع شود و تنها نهاد مسئول در این موارد وزارت امور خارجه است که نباید اجازه دهد بیگانگان به راحتی با اظهارات خلاف واقع، به ارکان کشور توهین کنند.

وی تصریح کرد: گزارش‌های سالانه احمد شهید درباره نقض حقوق بشر در ایران یک دروغ محض است و اظهارات اشتون و بان کی‌مون در ادامه همین دروغ‌ها است.

نماینده مردم مشهد در  دوره هشتم مجلس، افزود: اگر وزارت خارجه پاسخ مناسبی به تحرکات بیگانگان ندهد آن‌ها گستاخی خود را بیشتر می کنند و بعد از موضوع حقوق بشر به سراغ اصول نظام خواهند رفت که این امر بسیار خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه تمدید وضعیت اضطراری از سوی آمریکا علیه ایران برای ضربه زدن به نظام است، گفت: مسئولین باید در برابر این خطر جدی بسیار هوشیار باشند و دچار شل‌دینی نشوند.

آرین منش در پایان با بیان اینکه واکنش بموقع و متناسب در مقابل جهت‌گیری‌های غرب بسیار ضروری است، خاطرنشان کرد: برخی اوقات تیم دیپلماسی کشور به اهانت ها پاسخ می دهند که این پاسخ بسیار دیر است و گاهی نیز عجله کردن در تصمیم گیری و واکنش نشان دادن باعث ضعف دستگاه سیاست خارجی شده است که باید به سرعت اصلاح شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار