امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68873
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 75
حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به گزارش احمدشهید و اظهارات ...

حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به گزارش احمدشهید و اظهارات بانکی‌مون اشاره‌کرد و ‌اظهار داشت:‌ با توجه به تجربه گران‌سنگی که مقام معظم رهبری نسبت به کشورهای غربی دارند ایشان مدت‌هاست هشدار می‌دهند که نباید فریب غربی‌ها را خورد و نسبت به این تبلیغات رسانه‌های غربی دلخوش بود.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همیشه نسبت به سیاست‌های آمریکا و غرب نظر مساعدی نداشتند، تصریح‌کرد: اکنون نیز نقشه راهی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند، مشخص شده است و ایشان به خوبی چهره واقعی غرب و آمریکا را برملا کردند و  هشدار ایشان درباره عدم اعتماد به غرب اثبات شد.

وی در ادامه به شرایطی که بر جامعه جهانی حکم‌فرماست، اشاره و اضافه‌کرد: در حال حاضر شاهد تقابل روسیه و غرب هستیم؛ درواقع آمریکا و غربی‌ها می‌خواهند روسیه را  تضعیف کنند و به موازات این مسئله تلاش می‌کنند با اعمال تحریم‌ها علیه ایران، تضعیف ایران را نیز دنبال کنند.

وی بر همین اساس حقوق‌بشر را ابزار آمریکایی‌ها  علیه جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: خانم اشتون در سفر به تهران فراتر از برنامه تعریف شده و فرایند‌های روابط بین‌الملل در مسائل داخلی ایران دخالت کرده که باید با واکنش دستگاه دیپلماسی ایران همراه می‌شد.

هانی‌زاده با تأکید بر اینکه آمریکا و غرب در صدد هستند از طریق ایجاد فشار بر جمهوری اسلامی ایران سیاست‌های خود را در روسیه، لبنان و منطقه اعمال کنند، افزود:‌مسئولان باید بدانند که حقوق بشر بهانه‌ای بیش نیست.

این کارشناس مسائل بین‌الملل در پایان خاطرنشان کرد:‌ ایران باید در سیاست‌های خود نسبت به آمریکا، غرب، و موضوع هسته‌ای بازنگری کند و یک فرآیند زمانی را برای رفع تحریم‌ها مشخص کند تا اگر غربی‌ها در طول این مدت تحریم‌ها را برنداشتند ایران به فعالیت هسته‌ای و غنی‌سازی 20درصد بازگردد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار