امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68895
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، عباس شرفی صبح امروز طی نشستی در این رابطه اظهار داشت: بر اثر تداوم بارندگی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، عباس شرفی صبح امروز طی نشستی در این رابطه اظهار داشت: بر اثر تداوم بارندگی در هرمزگان و طغیان رودخانه‌ها چهار محور اصلی و فرعی این استان مسدود است.

وی افزود: در حال حاضر محور جاسک میناب کیلومتر 25 به دلیل طغیان رودخانه باغان، محور بندرخمیر ـ لنگه، محور خمیر ـ بندرعباس و محور فرعی زیارتعلی ـ رودخانه مسدود هستند.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان اضافه کرد: در پی مسدود شدن جاده‌های مذکور، رانندگان می‌توانند از محور جایگزین تردد کنند.

به گفته شرفی، رانندگانی که قصد سفر در محور بندرخمیر ـ لنگه را دارند می‌توانند از محور جایگزین بندرخمیر ـ دژگان ـ لنگه و بالعکس تردد نمایند. 

وی همچنین به مسدود بودن محور برگشت خمیر ـ بندرعباس حد فاصل پاسگاه منبع آب تا دو راهی گچین اشاره کرد و گفت: این محور به دلیل طغیان روخانه «کل» مسدود است و رانندگان می‌توانند از باند رفت بندرعباس ـ خمیر که به صورت دو طرفه پیش‌بینی شده، تردد کنند.

به گفته وی تردد در محور جاسک ـ میناب به دلیل طغیان رودخانه، عبور و مرور تا فروکش کردن آب در آبنماها تا اطلاع ثانوی با مشکل مواجه است.

وی با بیان اینکه راه‌های اصلی هرمزگان در حال حاضر مسدود نیست، افزود: محور فاریاب ـ زیارتعلی به دلیل طغیان رودخانه زیارتعلی برای ساعاتی مسدود شد که با فروکش کردن آب رودخانه مذکور، هم اکنون تردد در این محور جریان دارد.

وی اضافه کرد: همچنین قسمتی از محور بندرعباس ـ میناب بعد از پل جلابی به سمت حسن لنگی نیز روز جمعه دچار آب گرفتگی شد که با تلاش راهداران تردد در این محور جریان دارد.

وی همچنین به راه‌های روستایی استان اشاره کرد و بیان داشت: راه‌های روستایی به دلیل طغیان رودخانه‌های فصلی و وجود آبنما در زمان بارش مسدود می‌شود که رانندگان باید با احتیاط بیشتر تردد نمایند.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان همچنین به رانندگان توصیه کرد، در محورهای کوهستانی به دلیل ورود رسوبات به جاده با احتیاط رانندگی کنند.

وی در عین حال اضافه کرد: راهداران در تمام شهرستان‌ها نسبت به جمع‌آوری رسوبات وارد عمل شده و در حال روان‌سازی محورها هستند.

شرفی با بیان اینکه  طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی بارندگی تا یک‌شنبه ادامه خواهد داشت از رانندگان خواست قبل از سفر وضعیت راه‌ها را از طریق تلفن 141 جویا شوند.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان همچنین گفت: برآورد خسارت‌های احتمالی جاده‌ها در دست بررسی است که پس از محاسبه اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/88001/ط30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها