امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68908
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار فارس، در این مراسم رییس ستاد ساماندهی سازمان های مردم نهاد شهرتهران با بیان تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) اظهارکرد: دوران ...

به گزارش خبرنگار فارس، در این مراسم رییس ستاد ساماندهی سازمان های مردم نهاد شهرتهران با بیان تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) اظهارکرد: دوران دفاع مقدس تلاقی ارزش های ملی و معنوی در کشور ما محسوب می شود. زمانی که مبانی دین اسلام با دفاع از وطن پیوند خورد، مشارکت مردم تجلی پیدا کرد تا مشارکتی مشترک برای دفاع از دین و وطن اتفاق افتد.

راستگو اضافه کرد: این برای ما افتخار است که در ایران زندگی می کنیم . در کشوری که افراد ایثارگر بسیاری در جنگ تحمیلی آن شرکت کرده اند. ما در این کشور اسرا ، شهدا ، جانبازان و مفقودالاثرها  وهمچنین پدران و مادران ، خواهران و برادرانی که در این مشارکت حضور داشتند را داریم .

وی خاطرنشان کرد: شهدای 8 سال دفاع مقدس مظهر خودباوری، خودشناسی و خداشناسی هستند. افرادی که با فعالیتی داوطلبانه توانسته اند از این مملکت دفاع کرده و حماسه بیافرینند. اسطوره هایی که داوطلبانه در راه رضای خدا گام برداشتند .

این عضو شورای شهر پایتخت در ادامه تصریح کرد: شهید بهروز صبوری بعد از سی و یک سال به آغوش خانواده و وطن خود بازگشت. این در حالی است که از این دست شهدا بسیار داریم. جوانانی که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و در راه وطن از خودگذشتی کردند. فراموش نکنیم که اکنون نیز کشور ما فرزندان بسیاری  دارد که راه آنها را ادامه می دهند .

رییس ستاد ساماندهی سازمان های مردم نهاد شهر تهران  همچنین عنوان کرد: امروز این ستاد در آغازین روزهای  فعالیتش، کار خود را با حضور در مقبره شهدای گمنام پارک کوهسار و غبارروبی آن آغاز کرده است که در این جا لازم می دانم از تمام کسانی که در این برنامه حضور پیدا کرده اند، تشکر می کنم .

وی ادامه داد: به دلیل آغاز دهه اول فاطمیه و در آستانه سال نو به مزار شهدا آمده ایم تا با آرمان های والای شهدا هشت سال دفاع مقدس تجدید پیمان کنیم و بگویم ما همیشه پیرو راه شما هستیم. آماده ایم  تا  با ادای احترام  به این آرمانها ، با فرهنگ جهادی و براساس کار داوطلبانه برای بهبود شرایط احاد جامعه کارمان را ادامه دهیم.

راستگو اضافه کرد: امیدواریم خدا معنویت فاطمی به ما عطا کند و حضرت فاطمه (س) و شهدا نیز ما را در این راه یاری دهند.

وی در جمع خبرنگاران نیز اظهارکرد: سازمان های مردم نهاد ستادی دارند که هماهنگی  امور را عهده دار است.  در راستای برنامه های این ستاد قرار است برنامه غبار روبی و تجدید میثاق با شهدا در تمام مناطق انجام شود .

الهه راستگو ادامه داد:  آنچه شهدا می خواستند صیانت از دین و وطن بود و در این راه جان خود را فدا کردن و ما امروز اینجا آمده ایم تا در آستانه سال نو به آنها بگوییم ما همچنان ایستاده ایم و از حماسه شما پاسداری می کنیم .

رییس ستاد ساماندهی سازمان های مردم نهاد شهر تهران ادامه داد: باید شهدا را الگو قرار بدهیم. این ستاد کار خود را تازه شروع کرده است و امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرده باشیم .

وی همچنین بیان کرد: افرادی هستند در کشور که با مجوز وزارت ارشاد در زمینه های مختلف فعالیت می کنند و باری از دوش دولت برمی دارند. درواقع ستاد ساماندهی سازمان های مردم نهاد تهران در خدمت این افراد است و آنها را حمایت معنوی و در مواردی نیز حمایت مالی می کند تا بتوانند به اهداف بشر دوستانه شان در راستای نظام مقدس جمهوری اسلامی دست یابند.

راستگو افزود: بانک اطلاعات ستاد در حال کامل شدن است که پس از تکمیل در اختیار خبرنگاران قرار می گیرد.

در این مراسم نخستین رییس مرکز مشارکت زنان و کارشناس ستاد ساماندهی سازمان های مردم نهاد، اعضای کارگروه ها، برخی از دبیران مناطق ستاد ساماندهی سازمان های مردم نهاد شهرتهران، مدیر روابط عمومی و معاون اجتماعی منطقه 5 شهرداری پایتخت حضور داشتند. لازم به ذکر است همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) فعالین حوزه سمن ها در تهران با حضور بر مزار شهدای گمنام سطح شهر و با غبار روبی این مزارها با آرمان های شهدا تجدید بیعت کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها