امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68932
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار فارس ، سیداحمدصفوی  با بیان اینکه در روزهای پایانی سال مراجعه شهروندان به میادین و بازارهای میوه و تره بار افزایش پیدا خواهد کرد، ...

به گزارش خبرنگار فارس ، سیداحمدصفوی  با بیان اینکه در روزهای پایانی سال مراجعه شهروندان به میادین و بازارهای میوه و تره بار افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: برای تامین محصولات و کالاهای موردنیاز شهروندان به طور طبیعتی افزایش تقاضا نیز به وجود خواهد آمد و طبق دستور شهردار تهران مبنی بر بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و آمادگی کامل حوزه های شهرداری تهران، از ابتدای بهمن ماه ستادی را برای عرضه بهتر محصولات کشاورزی و دامی تشکیل داده ایم.

وی با اشاره به برنامه هایی که سازمان میادین برای شهروندان در نظر گرفته است، تصریح کرد: در این برنامه ها تلاش شده محصولات لبنی ، شیلات ، آجیل و... که در سبد خرید شهروندان قرار می گیرد به بهترین شکل ممکن به لحاظ کیفیت و هزینه و بدون اتلاف وقت به شهروندان عرضه شود. تمهیدات لازم به منظور دسترسی شهروندان در سازمان معدن و تجارت و اتحادیه های مرتبط برای عرضه کالاها انجام شده واز این حیث از لحاظ تامین نیاز شهروندان مشکلی نداریم.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به تخفیف 10 درصدی غرفه میادین به محصولات بسته بندی بیان کرد: با این تمهید، امکان تامین سلایق مختلف در بازارها ایجاد شد.برخی از غرفه ها در میادین غیرفعال بودند به همین منظور محصولات پرمصرف این ایام را در این غرفه ها ارایه خواهیم کرد . همچنین گسترش و توسعه خدمات باعث خواهد شد تا دسترسی شهروندان آسان تر شود.

وی با پرداختن به 5 بازار جدید در شبکه بهره برداری میادین گفت: از 181 بازار به 186 بازار افزایش داشتیم . 44 بازار موقت نیز در این ایام ایجاد خواهد شد و تنظیم بازارها از طریق سازمان معدن و تجارت در دستور کار قرار گرفته است . همچنین محل هایی را به عرضه محصولات هفت سین در این میادین اختصاص داده ایم .

صفوی از اجرای طرح سفارش غیرحضوری در این ایام خبر داد و خاطرنشان کرد: این سامانه توسط بخش خصوصی ایجاد شده و شهروندان می توانند اطلاعات مربوطه را از طریق آدرس mayadin.Tehran.ir پیگیری کنند . افزایش ساعت کار میادین و بازارچه ها و پیش بینی دایر بودن برخی ازآنها در تعطیلات نوروزی از امروز 24 اسفند لغایت 31 فروردین 93 بنابر ساعات تعیین شده از دیگر اقدامات است. این در حالی است که در13فروردین ماه نیز در ورودی بوستان های فرامنطقه ای جایگاه موقت ایجاد خواهد شد.

وی درباره تشدید نظارت ها و کنترل در میادین تصریح کرد: ترازوها و دستگاه های ATM در این روزها افزایش یافته اند و برای جلوگیری از تخلفات علاوه بر نظارت مسئولان سازمان ، چند اقدام ویژه نیز پیش بینی شده  است.همچنین برای کنترل بهداشتی محصولات اکیپ های ویژه ای، نظارت بر این موضوع را برعهده دارند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به 12اکیپ نظارت بهداشتی که از 26 بهمن تا پایان سال فعال خواهند بود، اظهار کرد: این اکیپ ها بهداشت محیط ، بهداشت و سلامت فرد عرضه کننده و همچنین بهداشت محصول قابل عرضه را خواهند داشت و حداقل سه بار از بازارها و میادین بازدید می کنند. همچنین فعالیت 15 اکیپ ویژه نظارت عمومی توسط مدیران و کارشناسان سازمان نظارت بر کیفیت محصولات و کنترل قیمت ها نیز از جمله این اقدامات است . به گونه ای که یک میدان و بازارهای تابع آن را مورد بازدید قرار می دهند .

به گفته صفوی برای کنترل قیمت ها یک کارگروه تشکیل شده که پایش لازم را بر بازارها انجام می دهد. طرح تخفیف برای محصولات لبنی و خشکبار از 5 تا 25درصد لحاظ شده این در حالی است که 60 درصد از شهروندان تهرانی ، 35 درصد از محصولات مورد نیاز خود و 25درصد از عمده محصولات مصرفی خود را از میادین تامین می کنند .طبق آمارها محصولات  40 درصد ارزان تر از دیگر مکان های عرضه کننده ارائه می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: 19درصد محصولات پروتئینی توسط این سازمان عرضه می شود به طریقی که در پایانه های میدان بهمن و پیروزی 50درصد مرغ عرضه شده و 70 درصد ابزیان از میدان بعثت سازمان میادین تامین خواهند شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها