امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68937
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ عبدالرضا رحمانی‌فضلی در پنجاه و هفتمین نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ عبدالرضا رحمانی‌فضلی در پنجاه و هفتمین نشست سالانه کمیسیون مواد مخدر که با شرکت مقامات عالی‌رتبه کشورهای جهان در مقر سازمان ملل در وین برگزار شده بود، با اشاره به گسترش تولید و توزیع مواد صنعتی و روانگردان‌ها و مواد ترکیبی گفت: اگر بر فعالیت باندهای جرائم سازمان‌یافته، گروه‌های خشونت‌گرای بهره‌مند از قاچاق را بیفزاییم، باید بپذیریم که در وضع نگران‌کننده‌ای قرار داریم.

وی با بیان اینکه این وضع به خصوص برای ایران به معنای تحمل خسارات مضاعف جانی و مالی است، تأکید کرد: با وجود این مشکلات، جمهوری اسلامی ایران خود را به اجرای تعهدات در قبال بیانیه سیاسی، معاهدات و کنوانسیون‌های ذی‌ربط بین‌المللی متعهد می‌داند.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر مشارکت با کشورهای همجوار در قالب ابتکار سه جانبه برای مقابله با قاچاق دریایی، سال گذشته در نتیجه مبادله اطلاعات با کشورهای همجوار دریایی موفق شده است حدود 7.5 (هفت و نیم) تن انواع مواد مخدر را در مسیر دریا کشف و ضبط کند.

رحمانی‌فضلی افزود: متأسفانه به دلیل خشونت‌گرایی بی حد و حصر سوداگران تاکنون بیش از 3هزار و 700 نفر از نیروهای انتظامی کشورمان در این مبارزه بزرگ جان باخته‌اند.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر همچنین در حاشیه برگزاری هفتمین نشست وزرای ابتکار سه جانبه در وین گفت: ایران، افغانستان و پاکستان برای تحکیم همکاری‌ها در زمینه مبارزه با موادمخدر مصمم هستند.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه در نشست وزرای ابتکار سه جانبه هر سه کشور گزارش‌هایی از عملکرد خود ارائه کردند، افزود: جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و افغانستان تقاضا داشتند که جامعه جهانی به خصوص سازمان ملل همکاری‌های بیشتری در مبارزه با مواد مخدر انجام دهند و از نظر تجهیزات، تبادل اطلاعات همکاری داشته باشد.

وی اظهار داشت: ۳ کشور ایران ، پاکستان و افغانستان می‌توانند به‌عنوان کشورهایی که در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارند با همکاری یکدیگر تلاش‌های خود را گسترش دهند و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: به جز مناسبات رسمی و قانونی که دارد پیگیری می‌شود، ما ۳کشور اعتقاد راسخ داریم که باید تلاش‌هایمان بیشتر شود، چون آسیب‌های جانی، اجتماعی و اقتصادی بیشتری در این منطقه در حال رخ دادن است.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر همچنین در سفر دو روزه خود به وین با یوری فدوتوف معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل دیدار کرد و در حاشیه این دیدار گفت: فدوتوف مبتکر طرح سه جانبه همکاری جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و افغانستان در مبارزه با مواد مخدر بوده و مشتاق است این طرح خوب پیش برود و در این دیدار نیز گزارشی از عملکرد ایران با دو کشور دیگر به وی ارائه شد.

رحمانی‌فضلی افزود: در دیدار با فدوتوف درباره افزایش سطح همکاری‌ها ، کمک‌های سازمان ملل و نیز تبادل اطلاعات گفت و گو و تأکید شد جامعه بین‌المللی باید احساس جدی‌تری در مبارزه با مواد مخدر داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار